PL / EN
FRANÇOIS HOLLANDE POZBAWIA JOHNA GALLIANO ORDERU LEGII HONOROWEJ

FRANÇOIS HOLLANDE POZBAWIA JOHNA GALLIANO ORDERU LEGII HONOROWEJ

Francja nadal pamięta o skandalu z udziałem Johna Galliano – rok po wydarzeniu, które pozbawiło projektanta stanowisk w domach mody Christian Dior i John Galliano, prezydent François Hollande pozbawia artystę orderu Legii Honorowej

Francja nadal pamięta o skandalicznym wybryku Johna Galliano – rok po wydarzeniu, które odsunęły projektanta od świata mody, prezydent kraju François Hollande pozbawia artystę orderu Legii Honorowej, najwyższego francuskiego wyróżnienia.  

 

Pojawiły się oczywiście głosy protestu – wielu już odsunęło w niepamięć ów incydent, który nie tylko pogrążył geniusza Johna Galliano, ale również doprowadziły do kilkumiesięcznego kryzysu w domu mody Christian Dior i postawiły pod znakiem zapytania istnienie marki John Galliano.

 

Warto nadmienić, że cofnięcie tego odznaczenia to precedens – rząd francuski bardzo rzadko podejmuje tak drastyczne kroki. Tym razem jednak, prawdopodobnie ze względu na status mody w Francji (takie marki, jak Chanel, Givenchy i Christian Dior są włączone do narodowego dziedzictwa kraju), François Hollande zdecydował się pozbawić projektanta nadanego mu w 2010 roku wyróżnienia. 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

CHANEL - POKAZ WIOSNA LATO 2022

tagi: John Galliano | François Hollande | Christian Dior | LVMH |

podobne artykuły