Logotyp serwisu lamode.info
FLYING FEATHERS -  SZTUKA FASHION MOVIE

FLYING FEATHERS - SZTUKA FASHION MOVIE

Zobacz polski projekt fashion movie, w którym jedną z głównych ról zagrała kolekcja Tomasza Ossolińskiego.

Fashion movie to nowatorskie, filmowe ujęcie mody, w którym odgrywa ona główną rolę i pozostaje największą inspiracją. W Polsce jest to wciąż temat nowy, dzięki czemu pozostawia duże pole dla eksperymentów. Udowadnia to najnowszy projekt Flying Feathers, czyli surrealistyczny film-teledysk, w którym wykorzystano kolekcję Tomasza Ossolińskiego i muzykę The Loveliers.

 

Autorkami Flying Feathers Monika Kotecka i Karolina Poryzała. Klip został zaprezentowany w sekcji OFF – Out of Schedule w trakcie ostatniej, majowej edycji FashionPhilosophy Fashion Week Poland .

 

Ten film powstał na styku improwizacji i naszych zainteresowań. Stanowi splot onirycznych obrazów, niby przypadkowych spojrzeń na modeli i modelkę, wykonujących podobne, mechaniczne ruchy. Zamiast spisanego scenariusza, rytm naszemu fashion movie nadaje spontaniczność, atmosfera chwili – mówią autorki, powołując się jednocześnie na inspiracje fotografią i filmami o sporcie z lat 30. ubiegłego wieku. Stąd ujęcia w modernistycznych wnętrzach, charakterystyczna gra światłem oraz sposób prezentacji modeli i wybranych kreacji Ossolińskiego na fotografiach towarzyszących filmowi.

 

Nie bez znaczenia pozostaje ścieżka dźwiękowa, nagrana na potrzeby przedsięwzięcia. W tym specyficznym wideoklipie autorki wykorzystały utwór Animals Falling Asleep warszawskiego zespołu The Loveliers, który ma podkreślać i wzmacniać psychodelizujący, surrealistyczny przekaz filmu.

 

video: materiały prasowe

 

tagi: moda polska | Tomasz Ossoliński |

podobne artykuły