PL / EN
FINAŁ 8. EDYCJI FASHION DESIGNER AWARDS

FINAŁ 8. EDYCJI FASHION DESIGNER AWARDS

Patronat LAMODE.INFO: sprawdźcie, kto wygrał konkurs dla młodych projektantów!

8. edycja Fashion Designer Awards za nami. Tegoroczny konkurs wygrała Dominika Syczyńska.

 

11 maja 2016 roku w Teatrze Palladium odbyła się gala finałowa ósmej już edycji FDA. Dziesięciu wybranych przez jury młodych projektantów zaprezentowało swoje kolekcje, które wpisywały się w hasło "Tribute to colours". Obok debiutujących polskich twórców, mieliśmy okazję uczestniczyć w pokazie gościa honorowego oraz przewodniczącego jury - Yarona Minkowskiego z Izraela.

 

Uznanie całego składu jurorskiego zyskała jednogłośnie kolekcja Dominiki Syczyńskiej, która była połączeniem oryginalnego pomysłu i rękodzieła - projektantka samodzielnie stworzyła tkaniny, wykorzystała tradycyjne rzemiosło i nowinki techniczne. Zwyciężczyni otrzymała czek na 15 tys. złotych od MSKPU, wyjazd na targi Premier Vision do Paryża od partnera strategicznego Whirlpool, zaproszenie do kampanii "Szósty zmysł projektanta", współpraca z marką AVON przy sesji, staż w magazynie "Twój Styl", sesję zdjęciową w magazynie Whitemad, warsztaty z Alberto Campagnolo (wieloletnim doradcą marketingu Giorgio Armani), 2,5-letnie stypendium od MSKPU oraz nagrodę specjalną - staż w atelier u Yarona Minkowskiego w Tel Avivie.

 

- Kiedy patrzę na młodych projektantów, jestem trochę zazdrosny. Przypomina mi się moment, kiedy sam odbierałem podobną nagrodę w Dusseldorfie. Wydaje się, że to było wczoraj, a przecież w branży pracuję niemal od 30 lat. To spotkanie jest szalenie inspirujące. Przed finalistami wiele wyzwań, ale uważam, że trzeba stawiać na młodość. Cieszę się, że zostałem zaproszony przez Joannę Sokołowską – Pronobis do największego w Polsce konkursu promującego młode talenty. Czekam na Dominikę w swoim atelier w Tel Avivie – powiedział Yaron Minkowski.

 

II miejsce zajął Dastin Poraziński, który wygrał kurs specjalistyczny i 2,5-letnie stypendium od MSKPU, a także zaproszenie do kampanii "Szósty zmysł projektanta" marki Whirlpool. Z kolei III miejsce zdobyła Sophie Kula, która dostała zaproszenie do kampanii "Szósty zmysł projektanta" marki Whirlpool oraz staż w MSKPU.

 

Organizatorzy Fashion Designer Awards zadbali o to, żeby cała oprawa wydarzenia była podprządkowana tematowi przewodniemu tegorocznej edycji, czyli haśle “Tribute to colours”. Stylizacja modelek: make up w kolorze fuksji oraz naturalnie pofalowane włosy to zasługa profesjonalnych teamów działających na backstage'u FDA – Avon, Wella Profesjonals oraz Maniera i Umma Paro Spa. Kolorową kolekcję finalistów dopełniały buty Kazar. Z kolei goście bawili się na afterparty z Fruits & Wine. 

 

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za dalszy rozwój!

video

CHANEL CRUISE 2022/23

tagi: Dominika Syczyńska | Fashion Designer Awards | Joanna Sokołowska-Pronobis |

podobne artykuły