Logotyp serwisu lamode.info
ERYKAH BADU TWARZĄ WIOSENNEJ KAMPANII GIVENCHY

ERYKAH BADU TWARZĄ WIOSENNEJ KAMPANII GIVENCHY

Erykah Badu, ikona współczesnej muzyki soul, została twarzą kampanii marki Givenchy na sezon wiosna lato 2014. Sprawdźcie szczegóły!

Amerykańska piosenkarka, Erykah Badu, stała się nie tylko ikoną współczesnej muzyki soul, ale również stylu. Teraz Riccardo Tisci mianował ją twarzą wiosenno-letniej kampanii reklamowej domu mody Givenchy. Dyrektor kreatywny marki znany jest z tego, że jego reklamy mają nie tylko promować kolekcje, ale również wyrażać coś więcej. Tym razem Tisci zabiera głos w ważnej w świecie mody kwestii czarnoskórych modelek.


Panuje przekonanie, że jest to bardzo zamknięta branża, która ma tendencje do dyskryminowania. Jednak Riccardo chce wyrazić swój sprzeciw i pokazuje, że on sam stara się jak najbardziej wypromować czarnoskóre modelki. W wywiadzie dla portalu Style.com powiedział: 


"Odkryłem Joan Smalls, odkryłem Marię Borges. Odkryłem wiele czarnoskórych dziewczyn i zawsze je wspierałem. Wychowałem się w rodzinie, kulturze, w krórej uczono mnie, że wszyscy jesteśmy tacy sami."

 

W poprzednich kampaniach Givenchy znalazły się również Grace Mahary, Dalianah Arekion i Daniela Braga. W najnowszej sesji wizerunkowej, Tisci postanowił, że obok Badu pojawią się tylko kobiety o innym, niż biały kolorze skóry. 


Oprócz powyższej kwestii, wybór piosenkarki został też zdeterminowany podziwem Riccarda Tisci dla stylu Badu, który koresponduje z inspirowaną japońskimi i afrykańskimi motywami kolekcją na sezon wiosna lato 2014, o której pisaliśmy jakiś czas temu. Dyrektor kreatywny Givenchy uważa Badu za jedną z najbardziej stylowych kobiet, które zna i podziwia ją za niesamowite wyczucie w doborze proporcji i kolorów.


Autorami kampanii jest dobrze już nam znany duet fotografów Mert & Marcus.

 


fot. Mert & Marcus/ Erykah Badu twarzą kampanii Givenchy na sezon wiosna lato 2014

fot. Mert & Marcus/ Erykah Badu twarzą kampanii Givenchy na sezon wiosna lato 2014

 


tagi: Erykah Badu | Erykah Badu Givenchy | kampania Givenchy wiosna lato 2014 | Erykah Badu w kampanii Givenchy wiosna lato 2014 |

podobne artykuły