PL / EN
Dresy damskie. Pełna swoboda i wygoda ubioru

Dresy damskie. Pełna swoboda i wygoda ubioru

Od historii po aktualne trendy.

Dres, jest strojem sportowym, na który składają się dwie części - rozpinana lub wkładana przez głowę bluza i luźne, wiązane w pasie, spodnie. Z reguły, uszyty jest z materiału łatwo wchłaniającego pot i przyjaznego dla skóry. Uważa się, że wynalezienie dresu miało miejsce w latach 30 -tych XX wieku, jednak jego wielki przełom, nastąpił pod koniec lat 60 - tych, kiedy to firma Adidas, stworzyła swoją pierwszą część garderoby, zwaną popularnie dresem. Do produkcji dresów, stosuje się bawełnę, welur i tkaniny poliestrowe. Jest on strojem, bardzo popularnym, szczególnie wśród młodzieży i rozpowszechnił się w naszym kraju. około połowy lat 90 - tych XX wieku. W związku z dresem, wykształciła się cała subkultura ludzi, skupionych wokół tego stroju, popularnie nazywana dresiarzami. Dresiarzy nie zawsze dotyczyły pozytywne skojarzenia ze strony społeczeństwa, które często uznawało ich za zwykłych chuliganów i gangsterów. Jednak polskie dresy damskie, to nie byle co! Można odnieść czasem wrażenie, że każdy chciałby je mieć w swojej szafie.

Skąd wzięły się dresy damskie?

Nazwa dres, pochodzi od angielskiego słowa dress, czyli sukienka. Jego pierwotne przeznaczenie związane jest ze sportem. To przy jego produkcji, po raz pierwszy zastosowano włókna syntetyczne, tak obecnie typowe dla odzieży sportowej. Potomkami dresu, są kombinezon muszelkowy i kombinezon do rozgrzewki. Kombinezon muszelkowy, był szczególnie popularny wśród fanów hip-hopu. Wyróżniał się kolorystyką oraz szeleszczącymi i błyszczącymi materiałami, z jakich był szyty na potrzeby łaknącego nowości, rynku. Kombinezon do rozgrzewki, to dresy damskie, przeznaczone dla kobiet, które są aktywne i uprawiają sport. Tego typu dresy, mogą mieć wnętrze wykonane z siateczki, co pozwala nosić je bez bielizny i utrzymać ciepło ciała, na jednym poziomie. Pod koniec lat 70 - tych, welur stał się tak popularny, że stał się najczęściej używaną formą materiału na welurowe dresy. Dresy damskie, to pojawiały się w trendach mody, to znowu z nich znikały. Naprzemiennie, odgrywały raz większą raz mniejszą rolę, jednak ich dominacja i uznanie użytkowników, trwa do dziś dnia. W czasach nowożytnych, dresy damskie stały się powszechnie noszone w innych kontekstach oraz nabrały charakteru ubrania codziennego. Mogą się one przydać w każdej sytuacji. Dresy damskie, posłużą nam jako rodzaj ciepłej piżamy, strój do sprzątania, odzież szpitalna i sanatoryjna, ubiór, w którym możemy wykonać swój codzienny marszobieg.


Welurowe dresy damskie. Miękko, ciepło i wygodnie

Welwet, popularnie nazywany welurem, jest tkaniną z grupy materiałów z tzw. okrywą włókienną (runowych). Jest to rodzaj pluszu, w którym okrywa włókienna utworzona jest z rozciętych długich przeplotów dodatkowego wątku runowego. Obecnie wytwarzany jest za pomocą techniki tkania rózgowego. Welwet, to ogólna nazwa handlowa pluszu wątkowego, który wyróżnia się spośród innych tkanin, puszysta okrywą włókienną. Technika tkania rózgowego, pozwala uzyskać bardzo miękką i delikatną tkaninę, którą często stosuje się przy produkcji odzieży oraz obić tapicerskich. Welury mają również zastosowanie w produkcji dywanów i wykładzin dywanowych. Nic dziwnego, że wytwarza się z nich także dresy welurowe, skoro tkanina ta jest tak perfekcyjnie puszysta i miękka. co niechybnie sprzyja naszej wygodzie. Szeroki wybór dresów damskich, znajdziecie państwo na stronie https://bohomoss.com/pl/menu/dresy-damskie-231.html#close, sklepu Bohomoss, który specjalizuje się w sprzedaży ubrań oraz strojów dostosowanych maksymalnie do naszych, kobiecych potrzeb. Dostępne w Bohomoss, optymalnie zaprojektowane pod kątem wygody fasony ubrań, na pewno okażą się strzałem w dziesiątkę dla wielu wymagających i zdecydowanych, pań.  

 

fot. materiały prasowe

Materiał zewnętrzny

 

video

HELENA RUBINSTEIN x AGATA TANTER

tagi: dresy |

podobne artykuły