PL / EN
DRESS CODE DLA PANÓW – TYPY STROJÓW

DRESS CODE DLA PANÓW – TYPY STROJÓW

Czym jest black tie, a co oznacza business casual? Sprawdźcie pełną gradację strojów męskich

Jakie typy strojów dla mężczyzn rozróżnia dress code? Odpowiadają nasze ekspertki – dr Irena Kamińska-Radomska i Agata Tanter!

 

BIAŁA MUCHA (strój formalny, głównie wieczorowy): frak + dodatki; strój odpowiedni na bale, ceremonie z udziałem najwyższych władz państwowych.

ŻAKIET (strój formalny dzienny): żakiet + dodatki; strój odpowiedni na śluby, letnie gale ogrodowe.

ŻAKIET (strój formalny dzienny): żakiet + dodatki; strój odpowiedni na pogrzeby.

CZARNA MUCHA / SMOKING (strój półformalny): smoking + dodatki; strój odpowiedni na gale, premiery, uroczyste jubileusze.

WIZYTOWY NA DZIEŃ (strój nieformalny): garnitur granatowy lub stalowy; strój odpowiedni na spotkania, lunche, wernisaże.

BUSINESS (PROFESSIONAL) (strój nieformalny): garnitur – ciemny granat lub stal; strój odpowiedni na co dzień do pracy, jeżeli przyjęty został ten szczebel dress code`u, na co dzień w pracy polityka, podczas wystąpień publicznych, na business lunche itp.

WIZYTOWY NA WIECZÓR (strój nieformalny): garnitur – ciemny granat; strój odpowiedni na spotkania, koktajle, wernisaże, kolacje, wyjścia do teatru, opery, filharmonii.

CITY / MIEJSKI (strój nieformalny): garnitur w kolorach niemieszczących się w standardzie „wizytowy” lub klubowa marynarka i spodnie w innym kolorze; strój odpowiedni na spotkania towarzyskie, przyjęcia ogrodowe, spotkania o uroczystym charakterze sportowym, konferencje, jeżeli się w nich udział jako słuchacz.

COUNTRY / WIEJSKI (strój nieformalny): marynarka tweedowa i spodnie, w dodatkach brązy; strój odpowiedni na mniej uroczyste spotkania, spacery.

CASUAL SMART (strój nieformalny): marynarka sportowa i spodnie bez kantów (typu chinos); strój odpowiedni na wyjście do parku, na imprezę o niezobowiązującym charakterze.

CASUAL (strój nieformalny): koszulka polo, t-shirt, sweter, dżinsy lub spodnie typu chinos; strój odpowiedni na wyjście „po bułki”, czyli strój na ulicę lub na wakacje

BUSINESS CASUAL (strój nieformalny): koszula sportowa, dżinsy lub spodnie typu chinos; strój odpowiedni do pracy w casual Friday oraz na co dzień do pracy, jeśli przyjęty został najniższy szczebel dress code`u.

 

Więcej porad dotyczących dress code`u znajdziecie w książce „Dress code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku” autorstwa dr Ireny Kamińskiej-Radomskiej i Agaty Tanter. Do kupienia TUTAJ!

 

POLECAMY: SZKOLENIA Z DRESS CODE`U I ETYKIETY BIZNESU

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: książka | Agata Tanter | DRESS CODE | Dr Irena Kamińska-Radomska |

podobne artykuły