PL / EN
DRESS CODE DLA PAŃ – SPODNIE ZAMIAST SUKIENKI?

DRESS CODE DLA PAŃ – SPODNIE ZAMIAST SUKIENKI?

Czy można je stosować jako zamiennik?

Jeżeli kobieta nie nosi sukienek (nie może, nie lubi), wypada przyjść w spodniach, na przykład w damskim garniturze? Odpowiadają nasze ekspertki – dr Irena Kamińska-Radomska i Agata Tanter (fragmenty książki „Dress Code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku”, Wyd. Świat Książki). 

 

„Jedynie w stroju formalnym nie ma miejsca na spodnie. Jeśli na zaproszeniu widnieje informacja white tie/biała mucha/frak, wtedy kobieta nie ma wyboru, powinna przyjść na przyjęcie w długiej balowej sukni. Każdy inny typ stroju: wizytowy, casual smart, city i inne nie wyklucza spodni. Nawet black tie/czarna mucha, czyli strój półformalny już pozwala na kostium wieczorowy ze spodniami. Musi on jednak faktycznie mieć charakter wieczorowy. Warto zastanowić się nad przyczyną,

dla której kobieta woli spodnie. Czasami ten powód to we własnym odczuciu brzydkie nogi. Jeśli tak jest faktycznie, to często właśnie spódnica lub sukienka zniwelują niedoskonałości sylwetki, a nie spodnie”.

 

Więcej porad dotyczących dress code`u znajdziecie w książce „Dress code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku” autorstwa dr Ireny Kamińskiej-Radomskiej i Agaty Tanter. Do kupienia TUTAJ!

 

 

ZOBACZ TEŻ: SZKOLENIA Z DRESS CODE`U I ETYKIETY BIZNESU

 

W galerii znajdziecie propozycje stylizacji ze spodniami ze światowych wybiegów!

video

DIOR WIOSNA LATO 2019

tagi: Agata Tanter | Irena Kamińska-Radomska | dress code | spodnie | DRESS CODE |

podobne artykuły