PL / EN
DRAPING - TRENDY W MAKIJAŻU 2017 - CHANEL

DRAPING - TRENDY W MAKIJAŻU 2017 - CHANEL

Lata 80. pobrzmiewają nie tylko w kolekcji wielkiego kreatora. Poznajcie sekret konturowania różem!

Pamiętacie pokaz kolekcji Chanel na wiosne lato 2017 w ramach Paris Fashion Week? Niedościgniony nie tylko jeśli chodzi o twórcze podejście do projektowania, ale także kreowania przestrzeni ekspozycyjnej dla swych dzieł Karl Lagerfeld zaprosił swych gości do świata komputerów i nowych technologii.

 

Drogowskazami okazały się być klasyki marki: kultowy tweedowy żakiet tym razem zestawiony z czapeczką z daszkiem czy kolczyki, których wzór układa się w logo Chanel. Nie zabrakło też florystycznych akcentów charakterystycznych dla Chanel w postaci broszek.

 

MAKE UP CHANEL WIOSNA LATO 2016

 

Uzupełnieniem całości, które wdzięcznie łączyło inspiracje hi tech z wyraźnie wyczuwalnym duchem lat 90. był niewątpliwie makijaż.  Make up artist Tom Pecheux stworzył świeży, dziewczęcy look. Główny nacisk położył na usta i kości policzkowe intensywnie rozświetlone różem, który mienił sie na całej ich długości, a także w okolicach powiek i skroni. Całość nie tylko jawiła się w znacznie jaśniejszej i weselszej odsłonie niż  np. w przypadku zeszłorocznej, bardziej grunge’owej propozycji, ale też kolorystycznie puszczała oko to makijażowych trendów z końca ubiegłej dekady. 

 

MATERIALS_2016/URODA/MAKIJAZ/DRAPING - TRENDY W MAKIJAZU 2017 - CHANEL WIOSNA LATO 2017/5.png

fot. Instagram.com/chanelofficial 

 

 

DRAPING – TECHNIKA MAKIJAŻOWA 2017

 

Zastosowana technika nazywa się drapingiem i polega na konturowaniu twarzy za pomocą różu. Ciemniejsza tonacja tego specyfiku zmiksowana z lekkim jasniejszym tonem - kosmetyk ten umiejętnie zaaplikowany pozwala na manipulowanie konturem twarzy. Draping znany jest nie od dziś - już w latach 80. ubiegłego stulecia, do których w swej kolekcji nawiązuje Lagerfeld był z powodzeniem stosowany jako przez takie gwiazdy choćby Cher czy Elisabeth Taylor

 

Dziś nie tylko pojawia się na wybiegu u Chanel - ten typ makijażu lansuje także Marc Jacobs wprowadzając serię produktów Air Blush

  

 

video

TELEDYSKI Z MODĄ W TLE

tagi: draping | makijaż | trendy 2017 | Chanel | TRENDY |

podobne artykuły