PL / EN
DOBRZE ZORGANIZOWANE BIURKO - INSPIRACJE, POMYSŁY I PODPOWIEDZI

DOBRZE ZORGANIZOWANE BIURKO - INSPIRACJE, POMYSŁY I PODPOWIEDZI

Dobrze zorganizowane i czyste miejsce pracy? Mamy dla Was garść pomysłów i inspiracji na sprytną aranżację biurka.

Ład i porządek na biurku to podstawa w miejscu pracy. Jednak na pewno każdy z Was zna sytuację, gdy rozrzucone papiery i panujący chaos nie pozwalają skupić się i co chwilę rozpraszają uwagę. To dowód na to, że otoczenie odgrywa kluczową rolę także w pracy oraz, że może mieć zarówno negatywny, jak i pozytywny wpływ na naszą wydajność i nastawienie.

 

Jak podaje „Wall Street Journal”, amerykański kierownik poświęca przeciętnie 6 tygodni w roku na poszukiwanie potrzebnych dokumentów „poniewierających się” na blacie biurka. Wcale nas to nie dziwi, bo liczne dokumenty, papiery czy raporty już w przeciągu jednego dnia potrafią zniszczyć harmonię panującą w pomieszczeniu pracy. Jak w takim razie tego uniknąć? Stworzyliśmy dla Was krótki poradnik oraz zebraliśmy wiele inspiracji z popularnego Pinteresta, by pomóc Wam zaaranżować swoje biurko ciekawie, funkcjonalnie i na Wasze potrzeby!

 

  • Po pierwsze - zero litości dla niepotrzebnych papierów. Wszystkie zbyteczne dokumenty i nieużyteczne rzeczy wyrzućcie do kosza i zapomnijcie o nich raz na zawsze.

 

  • Po wstępnym uporaniu się z chaosem panującym na biurku, na pewno pojawił się choć drobny prześwit jego blatu. Wykorzystajcie tę sytuację i zmyjcie zgromadzony na powierzchni kurz.

 

  • Szuflady NIE SĄ drugim koszem na śmieci. Podchodząc do ich uporządkowania zastanówcie się najpierw nad swoimi obowiązkami w pracy i rzeczami potrzebnymi do ich realizacji. W górnej szufladzie poukładajcie przedmioty najczęściej używane, a pozostałe przeznaczcie na wszelkie gadżety mniej związane z pracą.

 

  • Korzystajcie z różnych kubeczków, pojemników i przegródek. Do poszczególnych z nich pochowajcie rzeczy określonego typu – ołówki, zakreślacze i długopisy razem, zaproszenia na wydarzenia w innym miejscu, a listy w specjalnym pudełeczku. W ten sposób zaoszczędzicie w przyszłości wiele cennego czasu.

 

  • Pogrupujcie dokumenty – te najbardziej priorytetowe powinny znaleźć się na samej górze, a mniej pilne możecie schować do oddzielnego pudełka.

 

  • Wykorzystajcie przestrzeń nad Waszym biurkiem! Bardzo dobrym pomysłem na jej zagospodarowanie jest tablica korkowa, na której możecie zawieszać karteczki przypominające Wam o najważniejszych sprawach czy zapisane wszelkimi pomysłami przychodzącymi Wam do głowy. To także dobre miejsce na kalendarz!

 

  • Pamiętajcie też o dodatkach! Najlepiej by były one związane z Waszą pasją i nadawały nieco osobistego charakteru miejscu pracy. Wprawią Was w lepszy nastrój, a także będą dodatkową inspiracją i motywacją do wykonywania swoich obowiązków. W końcu spędzacie tu przeciętnie 8 godzin dziennie.
video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: inspiracje dla aranżacji biurka | jak urządzić biurko | pomysł na biurko | inspiracje | design |

podobne artykuły