PL / EN
DAWID TOMASZEWSKI – WSCHODZĄCA GWIAZDA POLSKIEJ MODY

DAWID TOMASZEWSKI – WSCHODZĄCA GWIAZDA POLSKIEJ MODY

Poznaj Dawida Tomaszewskiego, polskiego projektanta zdobywającego sławę w Berlinie.

Dawid Tomaszewski to projektant urodzony w Gdańsku. Modą pasjonował się od zawsze - studiował w Poznaniu, Londynie i Berlinie. Jeszcze podczas studiów, w 2000 roku, pracował dla Sonii Rykiel. Zaraz po ukończeniu nauki zaangażowany był w kilka projektów - zajmował się między innymi modą haute couture w domu mody Alexis Mabille i brał udział w licznych konkursach. Otrzymał łódzką nagrodę Złota Kredka, wystąpił w programie telewizyjnym New Fashion Talent i został wytypowany do zaprojektowania torby dla Design Hotels. W 2008 roku pracował w Bostonie dla marki Reebok, dla której stworzył całą kolekcję. W tym samym roku rozpoczął współpracę z fotografem mody Michałem Martychowcem, który do dziś uwiecznia dzieła projektanta. W 2009 roku był finalistą konkursu Designer of Tomorrow i został asystentem projektantki Rei Kawabuko. Jeszcze w tym samym roku postanowił powrócić do Berlina i założyć autorską markę. Już w 2010 roku wziął udział w berlińskim tygodniu mody, gdzie otrzymał nagrodę młodych projektantów za pierwszą sygnowaną własnym nazwiskiem kolekcję.

 

Obecnie projektant pracuje nad rozwojem swojej marki – już dziś ubrania sygnowane jego nazwiskiem można kupić w Londynie, Paryżu i Berlinie. Na marzec 2011 roku planowane jest otwarcie jego atelier w Berlinie. 

 

Na tegorocznym tygodniu mody w Berlinie, który odbywał się w dniach 18-23 stycznia, polski projektant zaprezentował kolekcję na sezon jesień-zima 2011/12. Na pokazie obecna była m.in. topmodelka Karolina Kurkova.

 

tl_files/moda polska/osobowosci/DAWID TOMASZEWSKI/_ZM_5271.jpgfot. materiały prasowe

 

tl_files/moda polska/osobowosci/DAWID TOMASZEWSKI/_ZM_5453.jpgfot. materiały prasowe

 

tl_files/moda polska/osobowosci/DAWID TOMASZEWSKI/_ZM_5578c.jpgfot. materiały prasowe

 

tl_files/moda polska/osobowosci/DAWID TOMASZEWSKI/_ZM_6083.jpgfot. materiały prasowe

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

POKAZ CHANEL MÉTIERS D’ART 2021/22

tagi: osobowość | projektant | Dawid Tomaszewski |

podobne artykuły