Logotyp serwisu lamode.info
CZY MODA I SAMOCHODY MOGĄ IŚĆ ZE SOBĄ W PARZE?

CZY MODA I SAMOCHODY MOGĄ IŚĆ ZE SOBĄ W PARZE?

Zobacz jak brytyjska projektantka Rachel Galley tworzy projekt wykonany z nietypowych materiałów.

Podczas tegorocznych Targów Samochodowych w Genewie fani motoryzacji mieli okazję podziwiać nie tylko samochody. W ramach kolaboracji  Hondy oraz  brytyjskiej projektantki biżuterii Rachel Galley zaprezentowano misternie skonstruowaną opaskę zainspirowaną najnowszym modelem sportowej i zarazem hybrydowej Hondy CR-Z.  I chociaż Rachel to absolwentka prestiżowej Central Saint Martins, która swoją biżuterię prezentuje m.in. w Nowym Jorku, a do jej stałych klientek należy Lily Allen to ten projekt był dla niej ogromnym wyzwaniem.

 

Opaska, która powstała w ramach współpracy została utworzona z grilla (przedni element samochodu - przyp. re.). Dodatkowo jest ona ręcznie wysadzana 4000 kryształkami w  kolorach czerwonym, zielonym i niebieskim, które odzwierciedlają  tryb jazdy odpowiednio sportowy, ekologiczny i normalny.  O swoim projekcie Rachel Galley wypowiadała się tak:  „Podczas tworzenia inspirowałam się sloganem reklamowym Hondy „Power of Dreams”, dlatego też wykorzystując elementy grilla chciałam wykreować połączenie między głową a sercem. Opaska reprezentuje siłę, pasję oraz odpowiedzialność”.

 

tl_files/moda zagraniczna/NEWSY/GENEVA/Shoot atmosphere.jpgfot. materiały prasowe

 

Prace nad projektem trwały nieco ponad pół roku. W tym czasie Rachel w ramach zaproszenia do fabryki producenta poznawała proces wytwarzania oraz eksperymentowała z różnymi materiałami, z jakich tworzy się samochody. Te doświadczenia skłoniły ją do tworzenia biżuterii z zupełnie nowych surowców. Warto również dodać, że współpraca z branżą samochodową była marzeniem Rachel.

 

 

tl_files/moda zagraniczna/NEWSY/GENEVA/Model and designer.jpg

fot.materiały prasowe

 

Projekt po Targach w Genewie ma być prezentowany w  różnych hotelach w Anglii. Pod koniec akcji promocyjnej będzie on jednak wystawiony na aukcję, a dochody ze sprzedaży zostaną przeznaczone na cele charytatywne.

 

Tak więc chociaż mogłoby się wydawać, że motoryzacja i biżuteria  nie mają ze sobą wiele wspólnego to oglądając takie kolaboracje jak ta Hondy i Rachel  można odnieść wrażenie, że przeciwieństwa naprawdę lubią się przyciągać.

 

Zobacz także film opowidający o współpracy projektantki z Hondą.

 

tagi: Rachel Galley | biżuteria | event |

podobne artykuły