PL / EN
CZERŃ (NIE)ABSOLUTNA

CZERŃ (NIE)ABSOLUTNA

Zapraszamy na wystawę fotografii projektanta Roberto Cavalli w Mediolanie.

Włoski projektant Roberto Cavalli we współpracy z Ministerstwem Kultury postanowił pokazać zbiór swoich fotografii w muzeum Plazzo Morando w Mediolanie. Wystawa pt. „Black is never absolute” – Il nero non e mai assoluto) potrwa od 17 listopada do 12 grudnia 2010. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.


Ta wystawa to mój pamiętnik, dziennik nie zawierający żadnych dat i obrazujący historię mojego życia. Podczas wystawy można zobaczyć fragment moich osiągnięć, poznać proces tworzenia, którego efektem końcowym są moje ulubione „zwierzęce nadruki”. Te motywy  to zawsze wynik moich fotografii, uchwyconych momentów  i podstawa tworzonych przeze mnie ubrań. Zwyczajne przedmioty, zjawiska potrafią obudzić moje wspomnienia i stać się źródłem inspiracji dla całych kolekcji, czy choćby pojedynczego detalu na sukience. Wszystkie zaobserwowane chwile mam w swojej głowie. Czasem patrzę na czarne niebo i godzinami czekam cierpliwie na słońce, które je rozjaśni. Jak widać czerń nigdy nie jest absolutna. Zawsze za nią jest światło” – mówi Roberto Cavalli, tłumacząc tym samym tytuł wystawy.

 

tl_files/COMMUNITY/LAMODE POLECA/CZERN _NIE_ABSOLUTNA/EN_00942253_0528.jpgfot. East News

 

Roberto Cavalli nie jest nazywany fotografem, ale wizjonerem. Ta wystawa przedstawia magiczną podróż artysty, jego fantazje, wizje i wyjątkowe, odmienne spojrzenie na świat. Odkrywa przed widzem tajemniczy proces tworzenia i kreacji. Tego nie można przegapić!

 

Więcej informacji na temat wystawy znajdziecie na stronie muzeum Plazzo Morando.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

TOMASZ OSSOLIŃSKI WIOSNA 2022

tagi: wystawa | fotograf | projektant | Roberto Cavalli |

podobne artykuły