PL / EN
AZZEDINE ALAIA ODMAWIA PRZEJĘCIA STANOWISKA JOHNA GALLIANO

AZZEDINE ALAIA ODMAWIA PRZEJĘCIA STANOWISKA JOHNA GALLIANO

Projektant Azzedine Alaïa wyjawił, że zaproponowano mu pracę na stanowisku dyrektora kreatywnego domu mody Dior – dowiedz się, dlaczego odmówił.

Projektant tunezyjskiego pochodzenia – Azzedine Alaïa wyjawił niedawno, że zaraz po zwolnieniu Johna Galliano z funkcji dyrektora kreatywnego domu mody Dior, zaproponowano mu to stanowisko. On jednak odmówił.

 

Jak twierdzi dziennikarka Vanessa Friedman z Financial Times, Alaïa nie był zainteresowany przejęciem tego stanowiska – czuł się wyróżniony, ale jednak pozostał niechętny. Zgodnie ze słowami dziennikarki, tunezyjski projektant wyraził ubolewanie nad skandalem, jak wywołał Galliano swoim postępowaniem, ale jednocześnie zastrzegł, że nie chce brać udziału w dalszej drodze jednego z najsłynniejszych domów mody.

 

Zaznaczmy, że Azzedine Alaïa choć popularny i znany, to nie należy do swiatowej czołówki projektantów - jego pokazy nie odbywają sie podczas tygodni mody. Propozycja złożona mu przez dom mody z jednej strony zadziwiła prasę, z drugiej natomiast - zachwyciła, gdyż pokazuje, że  Dior dopuszcza w swojej firmie bardzo duże zmiany.

 

Jeśli wszystkie pomysły zarządu marki krążą wokół takich projektantów, jak Alaïa, to jest to duże zaskoczenie. Ta wiadomość sprawiła jednak, że zaczęłam myśleć szerzej o możliwościach, jakich szuka Dior. Szykuje się  ekscytujący wyścig – dodaje Friedman.

 

Sam Bernard Arnault, szef LVMH deklaruje, że z wyborem dyrektora kreatywnego Dior nie powinno się podejmować pochopnych i pospiesznych decyzji. Trzeba jednak przyznać, że czasu jest coraz mniej – wielkimi krokami zbliża się paryski Fashion Week z kolekcjami na wiosnę i lato 2012. Czy możliwe jest, by marka Dior się na nim nie pokazała?

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

CHANEL - POKAZ WIOSNA LATO 2022

tagi: Azzedine Alaia | John Galliano | LVMH | DIOR |

podobne artykuły