Logotyp serwisu lamode.info
AZZEDINE ALAIA ODMAWIA PRZEJĘCIA STANOWISKA JOHNA GALLIANO

AZZEDINE ALAIA ODMAWIA PRZEJĘCIA STANOWISKA JOHNA GALLIANO

Projektant Azzedine Alaïa wyjawił, że zaproponowano mu pracę na stanowisku dyrektora kreatywnego domu mody Dior – dowiedz się, dlaczego odmówił.

Projektant tunezyjskiego pochodzenia – Azzedine Alaïa wyjawił niedawno, że zaraz po zwolnieniu Johna Galliano z funkcji dyrektora kreatywnego domu mody Dior, zaproponowano mu to stanowisko. On jednak odmówił.

 

Jak twierdzi dziennikarka Vanessa Friedman z Financial Times, Alaïa nie był zainteresowany przejęciem tego stanowiska – czuł się wyróżniony, ale jednak pozostał niechętny. Zgodnie ze słowami dziennikarki, tunezyjski projektant wyraził ubolewanie nad skandalem, jak wywołał Galliano swoim postępowaniem, ale jednocześnie zastrzegł, że nie chce brać udziału w dalszej drodze jednego z najsłynniejszych domów mody.

 

Zaznaczmy, że Azzedine Alaïa choć popularny i znany, to nie należy do swiatowej czołówki projektantów - jego pokazy nie odbywają sie podczas tygodni mody. Propozycja złożona mu przez dom mody z jednej strony zadziwiła prasę, z drugiej natomiast - zachwyciła, gdyż pokazuje, że  Dior dopuszcza w swojej firmie bardzo duże zmiany.

 

Jeśli wszystkie pomysły zarządu marki krążą wokół takich projektantów, jak Alaïa, to jest to duże zaskoczenie. Ta wiadomość sprawiła jednak, że zaczęłam myśleć szerzej o możliwościach, jakich szuka Dior. Szykuje się  ekscytujący wyścig – dodaje Friedman.

 

Sam Bernard Arnault, szef LVMH deklaruje, że z wyborem dyrektora kreatywnego Dior nie powinno się podejmować pochopnych i pospiesznych decyzji. Trzeba jednak przyznać, że czasu jest coraz mniej – wielkimi krokami zbliża się paryski Fashion Week z kolekcjami na wiosnę i lato 2012. Czy możliwe jest, by marka Dior się na nim nie pokazała?

tagi: Azzedine Alaia | John Galliano | LVMH | DIOR |

podobne artykuły