Logotyp serwisu lamode.info
AUTORSKI MAGAZYN CARINE ROITFELD – ZNAMY SZCZEGÓŁY

AUTORSKI MAGAZYN CARINE ROITFELD – ZNAMY SZCZEGÓŁY

Jak będzie nazywał się autorski magazyn Carine Roitfeld? Jakie teksty będzie w nim zamieszczała francuska ikona stylu? Kiedy ukaże się pierwszy numer i ile będzie kosztował? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule!

Pracując we francuskim Vogue Carine Roitfeld napisała całe mnóstwo autorskich tekstów, z których każdy sygnowany był jej ręcznie pisanymi inicjałami „CR”. Nic więc dziwnego, że ten sam podpis pojawi się również na okładce jej własnego czasopisma, którego pierwszy numer ukaże się już tej jesieni, we wrześniu. Magazyn CR Fashion Book, tak brzmi jego pełna nazwa, wydawany będzie co pół roku przez Fashion Media Group LLC (grupa ta odpowiada za takie pozycje jak na przykład Visionaire, V i Vman).

 

„Carine Roitfeld jest jedną z najbardziej utalentowanych osób w świecie mody. Zasługuje ona na współpracę z wydawnictwem, które pozowli jej w pełni wyrażać samą siebie. Bardzo się cieszę, że padło właśnie na nas.” – mówi Stephen Gan, założyciel Fashion Media. „Mam nadzieję, że magazyn „oświeci” świat mody, który ostatnimi czasy stał się zbyt „polityczny”. Mam nadzieję, że będzie on budował mosty, a nie stawiał mury." - dodaje.

 

Sama Roitfeld opisuje czasopismo jako „uczczenie mody i kreatywności” lub jako wspaniały miks prac utalentowanych arystów, fotografów, pisarzy, modelek i stylistów. „Obecnie szukam i odkrywam nowe talenty, to takie eksytujące i energetyzujące” - mówi ikona mody.

 

Fashion Media przewiduje, że pierwsze wydanie CR Fashion Book będzie miało aż 288 stron! Z czego około 100 zajmą kampanie reklamowe. Magazyn będzie kosztował $9.95, wydrukowany zostanie w 50,000 egzemplarzach. Mniej więcej połowa zostanie przeznaczona do sprzedaży w Europie, a kolejne sztuki pojadą do Azji i Stanów Zjednoczonych. Zastanawiacie się gdzie będzie znajdowała się siedziba czasopisma? W The Standard hotel w Nowym  Jorku w East Village.

 

Chociaż autorskie dzieło Carine Roitfeld ukazywać się będzie przede wszystkim w języku angielskim, to jednak nie zabraknie w nim również publikacji w rodzimych językach danych artystów (wraz z tłumaczeniem oczywiście). Jeżeli Francuzka zaprosi do współpracy na przykład słynnego reżysera Pedro Almodóvara jego tekst będzie można przczytać po hiszpańsku.

 

Kartkowanie każdego numeru CR Fashion Book będzie z pewnością prawdziwą przygodą dla niejednego pasjonata mody!

tagi: Carine Roitfeld | CR Fashion Book | Fashion Media |

podobne artykuły