PL / EN
Logotyp serwisu lamode.info
ZOOM NA MODELKĘ - MARTYNA FRANKÓW

ZOOM NA MODELKĘ - MARTYNA FRANKÓW

Poznaliście już modelkę Martynę Franków, nową polską twarz na światowych wybiegach? Zajrzyjcie!

Imię i nazwisko – Martyna Franków, pseudonim Franek

 

Data i miejsce urodzenia – 29.09.1992 r. Legnica, Polska

 

Wzrost – 177 cm

 

Wymiary – 80-57-88 cm

 

Rozwój kariery – Pojawiła się w branży przypadkiem, dzięki wrzuconym do sieci zdjęciom. Początkowo, w wieku 16 lat, Martyna pracowała głównie w Europie, a najczęstszymi miejscami, które odwiedzała były Barcelona, Paryż i Berlin. W związku z nauką w liceum, młoda modelka musiała rozważnie dysponować swoim czasem.

 

Jednak wraz ze świadectwem maturalnym w kieszeni, 19-letnia Martyna Frankow na dobre rozpoczęła swoją karierę. Kiedy nieco zmieniła image i obcięła włosy, WWD nazwało ją nową Penelope Cruz, a Nowojorski Tydzień Mody przyjął ją z otwartymi ramionami.

 

Modelka z polskiej agencji AMQ, w ubiegłym roku podpisała lukratywny kontrakt z agencją IMG, tą samą, która reprezentuje m.in. Larę Stone i Kate Moss.

 

Największe osiągnięcia – Przed pojawieniem się na Mercedes Benz Fashion Week w Nowym Jorku, Martyna była twarzą kampanii polskiej marki ZUO Corp. i hiszpańskiego zapachu Hortensja H. Ma za sobą szereg sesji - dla francuskiego Marie Claire, amerykańskiego Elle, Papercut, W magazine czy Kenton Mag. Wkrótce zobaczymy ją także na okładce najnowszego wydania brytyjskiego magazynu Grazia. W Paryżu Martyna pracowała na wybiegach Kenzo i Thierry Colson, w Nowym Jorku dla Emerson, Chloe czy Steven Alan. Obecnie pracuje na Londyńskim Tygodniu Mody, za nią pokazy jesień zima 2012/13 Marios Schwab, Basso and Brooke i Margaret Howell.

 

Nowa polska twarz w modelingu - Martyna Frankowfot. materiały prasowe/ Martyna Frankow na pokazach Margaret Howell, Emerson, Marios Schwab, Whitney Ports

 

Nasza opinia – Wyrazista twarz, zielone oczy, świetna fryzura i zainteresowanie światowych mediów – debiutująca Martyna ma ogromne szanse na wielką karierę. Śledzimy z zainteresowaniem!

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Martyna Frankow | modelka | modeling |

podobne artykuły