PL / EN
VALENTINO: MASTER OF COUTURE – FILMIK TOWARZYSZĄCY WYSTAWIE

VALENTINO: MASTER OF COUTURE – FILMIK TOWARZYSZĄCY WYSTAWIE

Zastanawialiście się kiedyś jakie inspiracje kryły się za powstaniem legendarnych czerwonych sukni Valentino? Do sieci trafiło właśnie wideo promujące londyńską wystawę poświęconą kreacjom haute couture słynnego projektanta. Zobaczce, jak Valentino opowiada o sowich projektach!

 

Od 29 listopada do 3 marca przyszłego roku, w londyńskim Somerset House możemy podziwiać kolejną wystawę poświęconą życiu i twórczości Valentino Garavani, a w szczególności słynnym kreacjom haute couture, które wyszły spod ręki mistrza oraz niepublikowanym dotąd zdjęciom z prywatnych archiwów włoskiego projektanta.

 

 

Wszystkim, którzy w najbliższym czasie wybierają się do stolicy Anglii gorąco polecamy wizytę w galerii, natomiast dla tych, którzy zostają w kraju mamy miłą niespodziankę. Do sieci trafiło właśnie wideo, w którym sam projektant opowiada o wystawie, zapomnianej sztuce artystycznego krawiectwa oraz historii powstania niektórych z jego ikonicznych kreacji. „Pragnąłem nadać moim projektom aury kobiecości, glamour i haute couture, tak by suknia była doskonała. Powinna ona być jak rzeźba upięta na ciele kobiety” – zdradza Valentino, w jednym ujęć filmu.

 

Zaciekawieni? Poniżej wideo: 


źródło: www.youtube.com

 


video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Valentino | Valentino Garavani | Valentino: Master of Couture | wystawa |

podobne artykuły