PL / EN
TRENDY JESIEŃ ZIMA 2012 - DALEKI WSCHÓD

TRENDY JESIEŃ ZIMA 2012 - DALEKI WSCHÓD

Jednym z najbardziej wyrazitych trendów sezonu jesień zima 2012/13 jest bez wątpienia moda na Daleki Wschód. Projektanci zachłysnęli się tradycją m.in. kraju kwitnącej wiśni i proponują zabawę w gejszę. Sami sprawdźcie!

Kimonowe kroje, kopertowe wiązania, błyszczące materiały,  kwitnące wiśnie na sukienkach i stylowe żurawie na krótkich topach – Daleki Wschód nad dobre zadomowił się na wybiegach projektantów w sezonie jesień zima 2012. Czerpiąc z niezwykle bogatej tradycji Azji, duet Proenza Schouler stworzył serię kimonowych zestawów. Bluzki z kołnierzykiem – stójką, wiązane w pasie luźne spodnie i spódnice zachwycą fanki mody dalekiej od minimalizmu. Podobnie jak projekty Dries Van Noten, który sięgnął jeszcze dalej i zaproponował długie do ziemi kimono. Tradycyjne orientalne wzory w pomarańczach i fioletach i złote wykończenia wieńczyły kolekcję.

 

 

Trendy jesień zima 2012 Daleki Wschódfot. East News/ Pokazy kolekcji jesień zima 2012 od lewej Proenza Schouler, Dries van Noten, Hermès, Vivienne Tam

 

Wijące się smoki zagościły u Vivienne Tam, a tłoczony żakard u Jasona Wu. Nowy Jork i Paryż zdecydowanie pokochały azjatycką spuściznę kulturową. Jak nosić ten trend? Bardziej na wieczór, niż na co dzień. Towarzyski lunch czy kolacja przy świecach mogą być odpowiednią okazją do stworzenia takiej stylizacji.

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: trendy jesień zima 2012 | Proenza Schouler | Vivienne Tam | Jason Wu | Dries Van Noten |

podobne artykuły