Logotyp serwisu lamode.info
TRENDY JESIEŃ ZIMA 2011 NA SKLEPOWYCH PÓŁKACH - PŁASZCZE

TRENDY JESIEŃ ZIMA 2011 NA SKLEPOWYCH PÓŁKACH - PŁASZCZE

Przedstawiamy wybrane płaszcze, które na sezon jesień zima 2011 proponują sklepy sieciowe. Koniecznie zajrzyjcie, bo są to propozycje inspirowane kolekcjami największych domów mody.

Rozpoczął się wrzesień, więc najwyższa pora zaopatrzyć się w stylowy jesienny płaszcz. Projektanci w Paryżu, Mediolanie, Londynie i Nowym Jorku proponują szeroką gamę okryć wierzchnich, głównie zdradzających fascynację modą męską. Długie, raczej niepodkreślające kształtów fasony nawiązują do lat 70-tych, ale także do o wiele wcześniejszego, militarnego stylu z połowy XIX wieku.

 

Swoją interpretację obu tych stylów przedstawiła m.in. osiągająca powoli status kultowej, Francuzka Isabel Marant i twórczyni absolutnych must have'ów eleganckiej kobiety Phoebe Philo, projektująca dla marki Celine. Na militaryzm w modzie postawiło też Burberry Prorsum czy Joseph Altuzarra, a Stella McCartney i Philip Lim wrócili do inspiracji męską garderobą z lat 70-tych.

 

 

tl_files/trendy/z wybiegu/TRENDY Z WYBIEGU W SIECIOWKACH PLASZCZE/celine topshop 170 f.jpgfot. East News/ Od lewej płaszcz Topshop i płaszcz z kolekcji Celine jesień zima 2011


 

Pomarańczowy, odważny płaszcz w męskim stylu proponowany przez Celine na jesień znalazł swoje odzwierciedlenie w ofercie sklepu Topshop. Zapłacimy tam za niego ok. 815 PLN.

 

 

tl_files/trendy/z wybiegu/TRENDY Z WYBIEGU W SIECIOWKACH PLASZCZE/topshop isabel marant.jpgfot. East News/ Od lewej płaszcz Topshop i płaszcz z kolekcji Isabel Marant jesień zima 2011


 

Militarny, dwurzędowy płaszcz w głębokim odcieniu granatu nosiła na paryskim wybiegu Isabel Marant sama Anja Rubik, otwierająca pokaz projektantki. Podobny, inspirowany płaszczyk znajdziemy również w brytyjskiej sieciówce Topshop. Kosztuje ok. 426 PLN.

 

tl_files/trendy/z wybiegu/TRENDY Z WYBIEGU W SIECIOWKACH PLASZCZE/zara isabel marant 359.jpgfot. East News/ Od lewej futrzany płaszcz Zara i płaszcz z kolekcji Isabel Marant jesień zima 2011


 

Jak co sezon niezawodna marka Zara, ratuje nasze portfele przed kompletną ruiną na przełomie sezonów. Zawsze wychodzi na przeciw największym trendom i tendencjom danego sezonu, silnie inspirując się must have'ami. W Zarze TRF znaleźliśmy futrzany płaszczyk nawiązujący do hipisowskiej dekady lat 70-tych, wyglądający jak z wybiegu Isabel Marant. W sieciówce kupimy go za 359 PLN.

tagi: Isabel Marant | Celine | Topshop | trendy jesień zima 2011 | ZARA |

podobne artykuły