PL / EN
STELLA MCCARTNEY PROJEKTUJE KOSTIUMY DO SZTUKI BALETOWEJ

STELLA MCCARTNEY PROJEKTUJE KOSTIUMY DO SZTUKI BALETOWEJ

Ceniona projektantka Stella McCartney stworzyła kostiumy do baletu "Ocean's Kingdom", którego producentem jest Paul McCartney. Czy będzie to kolejny rodzinny sukces?

Stella McCartney, brytyjska designerka znana z funkcjonalnych i eleganckich projektów, stanęła przed nowym wyzwaniem – zaprojektowała kostiumy sceniczne do baletu Ocean’s Kingdom, który swoją premierę ma już dziś, 22. września w Nowym Jorku. Producentem i autorem muzycznych kompozycji sztuki baletowej jest słynny ojciec Stelli, Paul McCartney. Trwający 90 minut balet jest historią podwodnej miłości zakłóconej przez wtargnięcie ludzi. Brzmi dość intrygująco…

 

- To ciekawe i jednocześnie zabawne. Z jednej strony jestem córką pracującą ze swoim ojcem, co jest jednym z najpiękniejszych doświadczeń w życiu, nieważne kim jest twój ojciec. To coś niezwykle emocjonalnego. Z drugiej strony rozumiem i wiem, że pracuję z Paulem McCartney’em. – komentuje współpracę projektantka.

 

Jakie są owoce wspólnej pracy? Szczęściarze będą mieli szansę przekonać się już dziś wieczorem, zasiadając na widowni New York City Ballet w Lincoln Center.

video

POKAZ CHANEL MÉTIERS D’ART 2021/22

tagi: projektantka | Paul McCartney | Ocean's Kingdom | Stella McCartney |

podobne artykuły