Logotyp serwisu lamode.info
RAF SIMONS NOWYM DYREKTOREM KREATYWNYM DOMU MODY DIOR

RAF SIMONS NOWYM DYREKTOREM KREATYWNYM DOMU MODY DIOR

Sprawa Diora rozwiązana. Teraz za design domu mody będzie odpowiadał projektujący wcześniej dla Jil Sander, Raf Simons.

Ta sprawa od miesięcy wzbudzała kontrowersje w branży mody. Po antysemickim wybryku w jednej z paryskich kawiarni, John Galliano, dotychczasowa twarz marki Dior, stracił w jednej chwili posadę dyrektora kreatywnego i reputację. Francuski dom mody pozostał bez głównego projektanta, a Galliano wydawał się być nie do  zastąpienia. Na jego miejsce proponowano Marca Jacobsa, Haidera Ackermanna, Riccardo Tisci i Alber Elbaz. Żaden jednak nie wyraził zgody na objęcie etatu.

 

W środę Dior oficjalnie ogłosi nowego dyrektora kreatywnego, a będzie nim… nikt inny tylko sam Raf Simons, człowiek, który swym podejściem do formy i barwy nadał Jil Sander zupełnie nowy wymiar. Sprawił, że kobiety na całym świecie zapragnęły ubrań i akcesoriów niemieckiej marki, a świat mody z pełną aprobatą przyjmował wszystkie jego nowe kolekcje pokazywane w Mediolanie.

 

Minimalistyczny design  Simonsa trochę odstaje od kreowanej od lat bardzo kobiecej elegancji Diora. Proste topy i długie spódnice w intensywnych kolorach mogą się w domu mody Dior po prostu nie sprawdzić. Zdolny projektant (a Rafa Simonsa można takim nazwać) powinien poradzić sobie jednak w każdej sytuacji. Dlatego z niecierpliwością czekamy na pierwszą kolekcję, a Wy?

tagi: Raf Simons | John Galliano | DIOR |

podobne artykuły