Logotyp serwisu lamode.info
PAWEŁ WIDURSKI - OD MALARSTWA DO FOTOGRAFII

PAWEŁ WIDURSKI - OD MALARSTWA DO FOTOGRAFII

Fotograf Paweł Widurski najchętniej swoje prace widziałby w V mag i Harper's Bazaar, a inspirację czerpie z natury. Jesteście ciekawi jego pracy? Zajrzyjcie!

Paweł Widurski to kolejny młody zdolny fotograf, którego twórczości z przyjemnością się przyglądamy. Tworzy głównie ekspresyjne portrety, uwypuklające emocje. Warto w jego pracach zwrócić uwagę na dobór oryginalnych modeli i często stosowaną biel i czerń.

 

Skąd zainteresowania fotografią, to Twoje hobby czy sposób na życie?

 

Od najmłodszych lat bardzo dużo czasu spędzałem w środowisku artystycznym zajmując się malarstwem, rysunkiem oraz sztukami użytkowymi. Do fotografii z początku podchodziłem z dużym dystansem, moje ambicje lokowały mnie w całkiem innych dziedzinach sztuki oraz życia. Nie kryję swojej niewiedzy i znikomego doświadczenia lecz jedynie praktyka i obserwacja jest w stanie zapełnić te luki które jeszcze posiadam. W tym momencie jestem skłonny poświęcić  fotografii znaczną część swojego czasu oraz traktować ją jako przyszłościowe zajęcie.

 

Co chcesz przekazać poprzez swoje prace i do kogo są skierowane?

 

Moje prace nie są kierowane do wszystkich, ale też nie ograniczam ich odbioru jedynie w środowisku modowym. Ten dział fotografii interesuje mnie najbardziej i do każdego projektu, który został lub będzie zrealizowany, staram się implikować swoje subiektywne spojrzenie, które niejednokrotnie może wywoływać negatywne emocje i surowe komentarze. Moja fascynacja fotografią mody jest związana z jej elastycznością, można wykorzystać tę dziedzinę sztuki do nadzwyczajnych celów bombardując odbiorców własnym, indywidualnym spojrzeniem na temat, ale tak, że jest to bardzo szablonowe zajęcie, uwarunkowane opiniami, przekonaniami i wyobrażeniami. Moje zdjęcia mają ukazywać kobietę w różnych odsłonach lecz zawężonych do ówczesnego kanonu piękna jaki narzuca surowy świat mody.

 

Paweł Widurski fotografiafot. Paweł Widurski

 

Z kim z branży chciałabyś współpracować?

 

Chciałbym najpierw stworzyć swoje własne wyobrażenie, kobietę która będzie rozpoznawalna, kojarzona z moją osobą, wtedy chciałbym podjąć współpracę z ludźmi którzy w podobny sposób postrzegają to co nas łączy. Edytoriale w takich magazynach jak Numero, Harper's Bazaar, V Mag, 25 Mag itp. były by dla mnie utwierdzeniem w przekonaniu, że wybrałem zajęcie które sprawia mi przyjemność i może być inspiracją dla innych.

 

Co jest dla Ciebie wyznacznikiem osiągnięcia sukcesu w branży?

 

Według mnie wyznacznikiem sukcesu jest chęć współpracy ze strony innych osób.

 

Co stanowi Twoje główne źródło inspiracji?

 

Inspiracje są wszędzie. Ja głównie wzoruję się na sztuce, staram się też zaaplikować w swoich pracach naturę, której, wg. mnie jesteśmy całkowicie podporządkowani. Nie wstydzę się też ukazywać to co ludzkie, naturalne.

 

Jak wyglądają plany na przyszłość?

 

Plany na przyszłość? Z doświadczenia wiem, że zmieniają się one jak w kalejdoskopie więc życzę sobie spotkań i współpracy z wieloma utalentowanymi ludźmi oraz nie popadnięcia w rutynę oraz schematyczność w swoich pracach.

 


W galerii znajdziecie fotografie Pawła Widurskiego.


tagi: Paweł Widurski | fotograf |

podobne artykuły