PL / EN
NIEGRZECZNA KAMPANIA KOLEKCJI AMERICAN APPAREL JESIEŃ ZIMA 2011

NIEGRZECZNA KAMPANIA KOLEKCJI AMERICAN APPAREL JESIEŃ ZIMA 2011

Prezentujemy kolejną kontrowersyjną kampanię reklamową American Apparel jesień zima 2011. Wciąż szokują?

Amerykański król basic’u, bliżej znany jako American Apparel wciąż zaskakuje i wzbudza kontrowersje nie tylko wśród konserwatywnego społeczeństwa USA, ale także w nieco bardziej tolerancyjnych kręgach europejskich. Sugestywne pozy, nagość, epatowanie seksualnością, wątki homoerotyczne itp. to wciąż zarzucane marce oskarżenia, które Dov Charney, założyciel American Apparel delikatnie mówiąc ignoruje.

 

Kampanię reklamową, w której modelka Lauren Phoenix ma na sobie jedynie charakterystyczne sportowe skarpetki AA i pełen pożądania wyraz twarzy nazwano wprost pornografią i zbanowano.

 

Potem nadeszły finansowe kłopoty i skandal erotyczny ze wspomnianym już Dov’em Charney’em w roli głównej. Najwyraźniej jednak American Apparel postanowiło kontynuować trudną i wyboistą drogę erotycznej reklamy i właśnie wypuściło kampanię kolekcji jesień zima 2011. Za obiektywem stanął Tony Kelly, który nieco skopiował charakterystyczny styl Terry’ego Richardson’a. Modeli w zasadzie nie widać, bo każda z fotografii obejmuje tylko część sylwetki. Jest sugestywnie i kontrowersyjnie, a buty przyznajemy, całkiem niezłe.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

CHANEL HAUTE COUTURE WIOSNA 2022

tagi: American Apparel | Dov Charney | trendy jesień zima 2011 | kolekcja | moda zagraniczna |

podobne artykuły