PL / EN
NATALIA VODIANOVA W SESJI ANNIE LEIBOVITZ DLA VOGUE US - Z ARCHIWUM

NATALIA VODIANOVA W SESJI ANNIE LEIBOVITZ DLA VOGUE US - Z ARCHIWUM

Modelka Natalia Vodianova jak Alicja w Krainie Czarów! Przypominamy jedną z najlepszych sesji fotograficzki Annie Leibovitz dla Vogue US

Zagubiona mała dziewczynka w surrealistycznym świecie - chyba każdy z nas zna historię najsławniejszej w literaturze właścicielki imienia Alicja. Bajka Lewissa Carrolla była i wciąż jest inspiracją dla twórców w różnych dziedzinach sztuki. Moda również nie pogardziła tą oryginalną opowieścią.

 

 

"Alicja w krainie czarów" została zinterpretowana przez sławną fotografkę Annie Leibovitz już dziesięć lat temu w grudniowym numerze Vogue US. Artystka może poszczyć się nie lada dorobkiem artystycznym. Po różnorodnych doświadczeniach życiowych, w tym studiach w Instytucie Sztuki w San Francisco i wyprawie na Filipiny, oczarowała swoim portfolio Jann Wenner, redaktora naszelnego "Rolling Stone". Przejęła stanowisko dyrektora fotograficznego. Póżniej jej kariera nabierała coraz większego tempa: współpracowała m.in. z Vanity Fair, London Independent Magazine czy Stern. Przed swoim obiektywem gościła takie gwiazdy epoki jak John Lennon, Yoko Ono, Demi Moore czy Meryl Streep. Jej zdjęcia cechują się niesamowitym wizjonerstwem, bajkowością i uwidaczniają wrażliwość połączoną z nieograniczoną fantazją.

 

 

Dziesięć lat temu Annie Leibovitz  jako Alicję zagubioną w tajemniczej krainie przedstawiła piękną Natalię Vodianovą. Bohaterce w fotograficznej historii zapisanej na kadrach towarzyszą czołowi projektanci, którzy wcielają się również w postaci z bajki. Zobaczymy na nich: Toma Forda, Nicolasa Ghesquiere, Johna Galliano, Alexis Roche, Olivera Theyskens, Marc Jacobsa, Jean Paul Gaultier, Karla Lagerfelda, Victor & Rolf, Christiana Lacroix, Stephena Jones, Donatellę Versace i Ruperta Everett.

 

 

Sesja ta to prawdziwy miks najważniejszych światowej sławy postaci mody, z pięknymi kreacjami haute couture. Wszystko w bajkowej scenerii ogrodu i z dużą dawką poczucia humoru. Te fotografie to arcydzieła, które na długo pozostaną w pamięci.

 

Zobaczcie je jeszcze raz!

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: Annie Leibovitz | Natalia Vodianova Alicja | Vogue US | Donatella Versace | Victor&Rolf | Karl Lagerfeld | NATALIA VODIANOVA |

podobne artykuły