PL / EN
MODA ULICZNA - SOPHIE KULA

MODA ULICZNA - SOPHIE KULA

Poznajcie Sophie Kulę, młodą i zdolną projektantkę, która została dzisiejszą bohaterką cyklu mody ulicznej LAMODE.INFO.

O projektanckiej twórczości Sophie Kuli mówi się coraz więcej i głośniej. Eksperymentuje z krojem, bazuje na kolorze i aktualnie pracuje nad nową, nieco mniej sceniczną, a bardziej użytkową kolekcją.

 

Sama projektantka ubiera się z fantazją, przecząc temu, że „szewc bez butów chodzi”. Wiosną i latem stawia na flower power, zimą zwraca się w kierunku Skandynawii i wybiera tzw. bezpieczne elementy, które można ze sobą dowolnie zestawiać.

 

W szafie Sophie znajdziemy zarówno ubrania z popularnych sieciówek m.in. Topshop czy Vero Moda, jak i projekty innych młodych polskich designerów w tym Oli Kawałko, Domi Grzybek, Marty Ruty czy Kariny Królak. Sporą część zajmuje twórczość własna, czyli oryginalne projekty sygnowane metką Sophie Kula. Spotkana w centrum Warszawy, miała przy sobie jeden z nich, torbę wykonaną ze skórzanej kurtki.

 

Prócz wspierania rodzimej branży mody, Sophie zachwyca awangardowy styl Fred Butler, projektantki biżuterii z Wielkiej Brytanii, najnowsza kolekcja Antonio Marras i klasyka Chanel.

 

Nieobca jest jej lektura francuskiego Vogue, ale czyta również alternatywne magazyny m.in. WAD, i-D, Dazed&Confused.

 

Zachęcamy do poznania twórczości projektantki!

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: stylizacja uliczna | moda uliczna | street fashion |

podobne artykuły