PL / EN
MARC JACOBS ŻĄDA 10 MILIONÓW DOLARÓW PENSJI U DIORA

MARC JACOBS ŻĄDA 10 MILIONÓW DOLARÓW PENSJI U DIORA

Marc Jacobs to najczęściej typowane nazwisko na stanowisko dyrektora kreatywnego marki Dior. Projektant stawia jednak LVMH twarde warunki.

Po aferze związanej z panem Galliano i jego spektakularnym zwolnieniu ze stanowiska dyrektora kreatywnego, branża mody wciąż zadaje sobie pytanie – kto zastąpi artystę i zostanie nowym kreatywnym francuskiego domu mody? W środowisku mówi się, że trwają napięte negocjacje między LVMH, a Markiem Jacobsem. Według źródeł WWD rozmowy nieco się skomplikowały, kiedy doszło do ustaleń kwestii finansowych.

 

Odpowiednio do dużej odpowiedzialności, która spada na dyrektora kreatywnego Dior, czyli przygotowania dwóch kolekcji haute couture plus regularnych cosezonowych projektów prêt-à-porter, Jacobs i jego partner Robert Duffy zażądali pensji w wysokości, bagatela, 10 milionów dolarów!

 

LVMH nie do końca daje się jednak przekonać wygórowanym, zdaje się, żądaniom projektanta. W międzyczasie zaproponowali stanowisko takim designerom jak Alber Elbaz, Nicolas Ghesquiere, Peter Copping, Sarah Burton, Haider Ackermann, Heidi Slimane i duetowi Proenza Schouler. Projektant Lanvin Alber Elbaz, Nicolas Ghesquiere i Sarah Burton odmówili koncernowi, w związku ze zobowiązaniami we własnych domach mody.

 

Czy Marc Jacobs jednak zostanie nowym, bardzo bogatym projektantem Diora?

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: John Galliano | DIOR | | Marc Jacobs |

podobne artykuły