PL / EN
LOOKBOOK MARKI DELIKATESSEN WIOSNA LATO 2013 ZE STYLISTĄ SŁAWKIEM BLASZEWSKIM W ROLI GŁÓWNEJ

LOOKBOOK MARKI DELIKATESSEN WIOSNA LATO 2013 ZE STYLISTĄ SŁAWKIEM BLASZEWSKIM W ROLI GŁÓWNEJ

Konceptualna polska marka Delikatessen właśnie wypuściła nowy lookbook. Jedną z twarzy kolekcji wiosna lato 2013 został stylista, Sławek Blaszewski!

Andrzej Lisowski spotkał Stephena Hartoga przez zupełny przypadek na lotnisku w Barcelonie ponad osiem lat temiu. Stephenowi spodobała się koszula Andrzeja, a pięć lat później właśnie ta część garderoby stała się flagowym produktem Delikatessen, marki, którą stworzyli wspólnymi siłami. Maksymalnie proste formy i doskonałej jakości tkaniny to baza wyjściowa Delikatessen.

 

Lisowski tworzy modę konceptualną, dobrze wyważoną, na co dzień. Delikatessen nie ustaje w poszukiwaniach idealnej męskiej koszuli. Tę koszulę interpretuje na niezliczone sposoby, nadając jej za każdym razem inną formę i wymiar.


W lookbooku kolekcji na sezon wiosna lato 2013 klasyczne koszule uszyte są niczym kolaż, z różnych odcieni i faktur tkaniny. Projektant eksperymentuje z konstrukcją, podkreśla ramiona, stawia na przeszycia, okrągłe i ostre kołnierzyki… Kolejną bohaterką kolekcji jest męska parka, również lekko zdekonstruowana, w kolorze wojskowej zieleni i śnieżnej bieli.

 

Twarzą monochromatycznej całości został polski stylista i kostiumolog Sławek Błaszewski.

 

Każda kolejna kolekcja Delikatessen to dowód na to, że można robić ciekawą sztukę użytkową. Lubimy!

video

GUCCI LINK TO LOVE

tagi: Delikatessen | Sławek Blaszewski | moda polska |

podobne artykuły