PL / EN
X RAY - LOOKBOOK KOLEKCJI SYLWII ROCHALI WIOSNA LATO  2012

X RAY - LOOKBOOK KOLEKCJI SYLWII ROCHALI WIOSNA LATO 2012

Najnowsza kolekcja Sylwii Rochali wiosna lato 2012 stawia na transparentność, stąd też jej nazwa X Ray. Kobiece, delikatne i minimalistyczne projekty zachwycają. Przekonajcie się sami.

Sylwia Rochala, której projekty możemy obecnie zobaczyć podczas trwającego właśnie Berlin Fashion Week to swego rodzaju nowa jakość w niezależnej modzie polskiej. Fascynacja recyklingiem pozwala jej tworzyć ubrania oryginalne, z materiałów wielokrotnego użytku. W przednich kolekcjach projektantka czerpała inspirację m.in. z Dalekiego Wschodu i europejskich lat 50-tych. W X Ray Rochala skupia się na ludzkim ciele, jego dualizmie – z jednej strony przeźroczystości skóry, z drugiej ciężkim organizmie, który owa skóra osłania.

 

Użyte materiały, zabawa kolorem i same kroje są efektem tej idei. Transparentne topy, asymetryczne spódnice, powycinane batikowe sukienki czy cielistość, zmysłowość tkaniny to ogromne plusy wiosenno-letniej kolekcji. Posługując się minimalistyczną estetyką Rochala stworzyła projekty seksowne, kobiece i, czego często brakuje w niezależnej modzie, precyzyjne.

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez LAMODE.INFO (@lamodeinfo)

video

TOMASZ OSSOLIŃSKI WIOSNA 2022

tagi: Sylwia Rochala | trendy wiosna lato 2012 | kolekcja | moda polska |

podobne artykuły