PL / EN
KOLEKCJA MICHAŁA OBIDOWSKIEGO W OBIEKTYWIE JACKA SROKI - SŁODKIE LATA 60-TE

KOLEKCJA MICHAŁA OBIDOWSKIEGO W OBIEKTYWIE JACKA SROKI - SŁODKIE LATA 60-TE

Prezentujemy sesję kolekcji dyplomowej Michała Obidowskiego z Międzynarodowej Szkoły Kosiutmografii i Projektowania Ubioru autorstwa fotografa Jacka Sroki. Coś dla fanów bardzo kobiecych lat 60-tych.

Dyplomowa kolekcja Michała Obidowskiego oscyluje wokół nigdy nie wychodzącej z mody tematyki lat 60-tych. Klasyczne ujęcie kobiety, skupienie uwagi na podkreśleniu kształtów to główne cele jaki postanowił sobie młody adept sztuki projektowania. Inspiracją i muzą zostały dwie kultowe bohaterki, Holly Golightly Trumana Capote i Helen z An Education. To połączenie uroku z seksapilem.

 

Autor przezornie pomyślał też o odpowiednim zastosowaniu - zabawne, łatwe w noszeniu fasony można miksować, łączyć ze sobą i dopasowywać do potrzeb własnego stylu. W myśl hasła "buy less, wear more" odkrywamy, że klasyka nie wychodzi z mody, nie starzeje się szybko, dzięki czemu mając klasyczne elementy w swojej garderobie, możemy łatwo ją zmienić. Moda w czasach kryzysu angażuje naszą kreatywność; jeden bazowy żakiet noszony z dżinsowymi rurkami to znakomity strój casual, z ołówkową spódnicą doskonale sprawdzi się w sytuacjach zawodowych.

 

Baza to klasyczne elementy – sukienki o kształcie litery A, peleryny, baskinka, ale ważną część stanowią detale. Ćwieki na okrągłych kołnierzykach i kontrastujące wykończenia topów i sukienek. Zabawne stylizacje i sesja Jacka Sroki z przymrużeniem oka, bo modą trzeba się czasem pobawić.

video

CHANEL JESIEŃ ZIMA 2022/23

tagi: Michał Obidowski | Jacek Sroka | kolekcja |

podobne artykuły