PL / EN
INSPIRACJA DNIA - JOHN GALLIANO

INSPIRACJA DNIA - JOHN GALLIANO

John Galliano to nie tylko wielki artysta, ale także człowiek, który wielką modą potrafi się z powodzeniem bawić. Szokuje, prowokuje - i za to kochają go miliony.

Ekstrawagancja – to słowo od lat króluje na pierwszym miejscu w słowniku słynnego projektanta niebanalnej mody, Johna Galliano. Czterokrotnie uhonorowany tytułem Brytyjskiego Projektanta Roku, w 1997 dzielił nagrodę z McQueen’em z którym pracował dla Givenchy. Galliano to człowiek, który nie boi się eksperymentów z wizerunkiem. Bywa kobiecy (plecione warkocze, spódnice), teatralny (makijaż) lub sprawiający wrażenie totalnego ubraniowego chaosu. Jednak nie dajmy się zwieść pozorom – jest to chaos w pełni przez artystę kontrolowany. Jego zestawy prowokują, ale w końcu po to jest się Johnem Galliano, żeby móc sobie na prowokację pozwolić.

 

O jego stylu można powiedzieć wiele, ale nie można nazwać go nudnym i przeciętnym. U nas stylizacja Galliano, sfotografowana przez jednego z fanów na nowojorskiej ulicy. Charakterystyczna biżuteria, elegancki kapelusz z dużym rondem tzw. fedora. Odrobinę przykrótka granatowa marynarka z oryginalnym błyskawicznym zamkiem oraz pirackie połączenie dwóch par bermudów z grubymi skarpetami. To cały John Galliano w pełnej krasie i w dobrym humorze.

 

Moda to zabawa i warto o tym pamiętać.

 

tl_files/gwiazdy/inspiracja dnia/INSPIRACJA DNIA - JOHN GALLIANO/EN_00940000_0169.jpg

fot. East News

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

TOMASZ OSSOLIŃSKI WIOSNA 2022

tagi: inspiracja dnia | John Galliano |

podobne artykuły