PL / EN
BLOG - KRÓLOWA MODOWEJ BLOGOSFERY GARANCE DORÉ

BLOG - KRÓLOWA MODOWEJ BLOGOSFERY GARANCE DORÉ

Znają ją wszyscy miłośnicy mody. Garance Doré - nieprzeciętna ilustratorka, świetna fotografka, przyjaciółka największych osobistości mody. LAMODE przybliża sylwetkę matki chrzestnej modowej blogosfery.

Blog Garance Doré jest jedną z najczęściej czytanych modowych stron. Codziennie odwiedza go blisko 70 tysięcy osób, a liczba ta cały czas wzrasta. Garance Doré w przeciągu kilku lat z pracującej na etacie ilustratorki stała się znawczynią światowej mody. Francuzka od kilku sezonów zasiada w pierwszy rzędach największych pokazów mody i współpracuję z najlepszymi nazwiskami branży.

 

Wszystko zaczęło się w 2006 roku, kiedy Garance zdecydowała się na zmianę swojej,  jak wcześniej sądziła, wymarzonej pracy. Francuzka na co dzień zajmowała się tworzeniem ilustracji. Terminowe zamówienia klientów, praca w wyznaczonych ramach godzinowych i przede wszystkim brak kontaktu z odbiorcami swoich prac coraz bardziej doskwierały artystce. Ilustratorka zainspirowana możliwościami blogosfery postanowiła założyć swoją wirtualną stronę, która szybko stała się jej wirtualnym portfolio.

 

 

źródło: www.garancedore.fr/en/

 

Z biegiem czasu autorka bloga zyskiwała coraz więcej czytelników. Obok rysunków,  Garance zaczęła zamieszczać na swojej stronie przemyślenia dotyczące najnowszy trendów. Później pojawiły się zdjęcia mody ulicznej.

 

Garance to znakomita fotografka. Swoją przygodę z aparatem zaczęła kilka lat temu. Niewątpliwie Scott Schuman (The Sartorialist), który jest życiowym partnerem artystki, zainspirował i rozwinął w ilustratorce tę pasję. Blogerka tworzy sesje zdjęciowe do magazynów czy kampanii reklamowych. Fotografka jest autorką zdjęć m.in.  kampanii Chloé na wiosnę 2012, jesiennego lookbooka z Equipment czy zimowego katalogu Free People, którego twarzą została Lou Doillon.

 

 

www.garancedore.fr/en/

 

Modowa pasja Garance stawia przed nią różne zawodowe wyzwania. Jednym z nich jest nowy  projekt filmowy – Pardon My French. W krótkich odcinkach blogerka przedstawia jej ulubione osobistości branży modowej. Francuzka sfilmowała m.in. wywiad z Diane Von Fustenberg, Alexandrem Wangiem oraz typowy dzień z paryskiego Tygodnia Mody.

 

To nie koniec dokonań Garance. Od niespełna roku  jej teksty publikuje prestiżowy Vogue Paris. Jak można się domyśleć, w przypadku blogerki sukces goni sukces. Oprócz satysfakcji z prowadzenia bloga, licznych kolaboracji i ogromnej liczby fanów,  na listę swoich osiągnięć Garance może dopisać nagrodę  CDFA (The Council of Fashion Designers of America) dla najlepszego modowej dziennikarki.

 

Koniecznie sprawdźcie stronę Garance

 

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Post udostępniony przez Agata Tanter (@agatatanter)

video

100 LAT CHANEL N°5

tagi: Garance Doré | blog | blogerka |

podobne artykuły