PL / EN
EKOLOGICZNE SOFY PROJEKTU MALAFOR

EKOLOGICZNE SOFY PROJEKTU MALAFOR

Lubicie niebanalne projekty i proste rozwiązania? Cenicie ekologiczne przedmioty? Chcecie, by Wasze wnętrza różniły się od innych? Sofy Blow marki Malafor są dla Was specjalnie stworzone.

Zastanawialiście się kiedyś, w jaki sposób można wykorzystać, oprócz ich pierwotnego przeznaczenia, dmuchane worki? Agata Kulik Pomorska i Paweł Pomorski z Malafor wpadli na genialny a przy tym ekologiczny pomysł zastosowania papierowych siatek. Polski duet projektantów stworzył oryginalne fotele i sofy, których siedziska zrobione są z nadmuchanych worków.

 

Marka Malafor w swojej ofercie posiada dwie różne kolekcje mebli zrobionych z tego ekologicznego tworzywa. Linia Blow składa się z Fotela In, Fotela Out i Sofy Blow. Za ten ostatni projekt Malafor otrzymał w 2012 roku prestiżową nagrodę dla innowacyjnych projektów Red Dot Award. Kanapa Blow rozkłada się bardzo szybko – wystarczy napompować papierowe worki. Mebel jest w pełni ekologiczny.

 

Kolekcja Extreme zrobiona jest również z papierowych worków, ale te przykryte są dakronem. W serii znalazł się fotel, sofa i pomarańczowe siedzenie.

 

Marka Malafor (skrót od Małego Laboratorium Formy) istnieje na rynku polskim od 2004 roku. Projektanci w swoich pracach starają się wykorzystywać istniejące już przedmioty i nadawać im drugie życie.

 

Sofy są dostępne na stronie Malafor oraz na platformie showroom.

 

video

POKAZ MODY: DYPLOMY ASP

tagi: design | Malafor | sofy Blow |

podobne artykuły