PL / EN
BLOG - KAROLINA BASZAK

BLOG - KAROLINA BASZAK

Karolina Baszak jest muzykiem, fanką twórczości Isabel Marant i blogerką, autorką strony karolinabaszak.com. Poznajcie ją bliżej!

Co Cię inspiruje? Czy masz ulubionych projektantów, bloggerów?

 

Muzyka! Ona inspiruje mnie najbardziej i najtrwalej. Wieczne poszukiwanie nowych brzmień i artystów to mój nałóg. Poza tym, tradycyjnie- czytam zagraniczne gazety, przeglądam blogi i setki zdjęć dziennie. Ulubiona projektantka? Isabel Marant!

 

Skąd pomysł na założenie bloga? Dlaczego zdecydowałaś się pisać na modowe tematy?

 

Założyłam bloga z zupełnie innego powodu niż moda, co może wydać się ciekawe. Z racji tego, że jestem muzykiem, chciałam dzielić się poprzez blog moją twórczością, pomysłami, inspiracjami. Uwielbiam modę, ale ona nie dominuje w moim życiu. Z czasem przyszła jednak pora i chęć pokazania samej siebie od tej modowej strony.

 

 

Karolina Baszak blogfot. Karolina Baszak

 

Twoim absolutnym must have w garderobie są…

Sukienki!

 

Czy własna strona internetowa/blog pomaga zrobić karierę? Jak dużo czasu należy poświęcić na blogowanie i w jakim kierunku powinno się iść, aby zacząć zarabiać?


Z pewnością nie szkodzi. Jeśli chcemy coś w życiu osiągnąć, musimy próbować różnymi drogami i korzystać z wszelakich możliwości.

Przede wszystkim uważam, że zakładanie bloga z chęci dostawania prezentów lub zarabiania na nim, daleko nas nie zaprowadzi. Blog wymaga poświęcenia i pielęgnacji. Zarobki to statystyki, a statystyki to cierpliwość. Zaangażowanie zawsze zaprocentuje.

 

 

Karolina Baszak blogfot. Karolina Baszak

 

 

Czy modę wystarczy czuć, czy wiedza na ten temat powinna być podparta studiami? Jak było w Twoim przypadku? Czy masz wykształcenie w tym kierunku?Jedna z moich dobrych znajomych studiowała ‘zarządzanie luksusową marką’ i wprost uwielbiam rozmawiać z nią o modzie. Taka wiedza niewątpliwie przyda się każdej blogerce Nie uważam jednak, że jest ona niezbędna. Blogi modowe to przecież w większości forma odzwierciedlenia stylu, osobowości. Natomiast jeśli ktoś aspiruje do bycia stylistą, dziennikarzem modowym, powinien sięgać po literaturę. Osoby, które twierdzą, że jest im ona niepotrzebna, są zwyczajnymi ignorantami. Przeglądanie Vogue’a nie uczyni  nas „modowym guru”.

 

W jaki sposób zmieniło się Twoje życie od kiedy regularnie zaczęłaś publikować?


Od tamtego czasu moje życie zmieniło się diametralnie, ale nie uważam, że blogowanie samo w sobie miało na to znaczący wpływ. Jestem młoda, wciąż kształtuje siebie samą i poszukuję sensu robienia różnych rzeczy. Przez te wszystkie posty i fotografie widzę jak szybko zachodzą we mnie kolosalne zmiany. To dla mnie najlepszy aspekt pisania bloga. 

 

Zapraszamy na blog Karoliny!

video

TRENDY JESIEŃ 2022

tagi: Karolina Baszak | blog | bloggerka |

podobne artykuły