Czwartek 28 listopada minął pod hasłem “Wise to wear you: Postive impact of fashion”. W inspirującej przestrzeni Wise Habit Concept Store odbyła się rozmowa Marceliny Plichty-Wabik z Iloną Majer i Rafałem Michalakiem z duetu MMC oraz Sylwią Antosiewicz. Prelegenci, od lat skupieni na modzie, stylu i aktywnie działający w branży, przedstawili szerokiemu gronu odbiorców wiedzę dotyczącą przyszłości mody z naciskiem na aspekt jej inkluzywności, jakości i odpowiedzialności. Spotkanie zwieńczyła prezentacja szafy parowej LG Styler jako przykład technologii wspierającej zrównoważone podejście do ubrań.
„Wise to wear you: Positive impact of fashion” – rozmowa o świadomej modzie przyszłości
W czwartek, 28 listopada 2024 roku, Wise Habit Concept Store zamieniło się w przestrzeń pełną mody. Jej pozytywne aspekty, w nawiązaniu do bardziej odpowiedzialnego podejścia, stały się powodem do rozmów o świadomym tworzeniu i użytkowaniu odzieży, a także przedłużaniu jej żywotności.
Spotkanie zgromadziło liczne grono gości, dziennikarzy, a także przedstawicieli branży i pasjonatów mody oraz było okazją do wymiany doświadczeń, pomysłów i inspiracji mających na celu wspólne tworzenie jej lepszej przyszłości. Temat ten w rozmowie podjęła Marcelina Plichta-Wabik – założycielka Wise Habit, chcąc rozwiać wszelkie wątpliwości dotyczące segmentu fashion i przedstawić jego pozytywny aspekt, o którym opowiedzieli projektanci z duetu MMC oraz stylistka, mentorka i terapeutka stylu – Sylwia Antoszkiewicz.
“W Wise Habit budujemy społeczność wokół merytorycznych treści dotyczących projektowania, zrównoważonego rozwoju i świadomego życia. Tym razem chcieliśmy odwrócić negatywną narrację toczącą się wokół mody i pokazać jej pozytywne wymiary: mądre praktyki projektowe i produkcyjne, których przykładem jest MMC Studio oraz wellbeingowe aspekty i ich dodatni wpływ na człowieka, o których mogliśmy porozmawiać z Sylwią Antoszkiewicz” – skomentowała Marcelina Plichta-Wabnik, CEO Wise Habit.
Spotkanie w Wise Habit Concept Store – wiedza połączona z innowacją i eksperckimi poradami
Spotkanie podzielone było na kilka części, dzięki czemu pozwoliło z różnych perspektyw podejść do tematu odpowiedzialnej mody. Pierwszą z nich była rozmowa Marceliny Plichty-Wabik z projektantami z duetu MMC oraz Sylwią Antoszkiewicz, która nasycona była ich ekspercką wiedzą jako osób od lat pracujących w branży.
W panelu dyskusyjnym Ilona Majer oraz Rafał Michalak podzielili się swoją perspektywą i nowoczesnym podejściem do tworzenia mody i jej przyszłości z naciskiem na dobry design, doskonałej jakości materiały i rzemiosło. Założyciele marki MMC podkreślili, jak ważna jest świadomość i inwestowanie w ubrania, które do nas przemawiają, są z nami zgodne. Dotknęli również tematyki tkanin, szafy kapsułowej oraz podejścia “mniej znaczy lepiej” w kontekście elementów ponadczasowych, które posłużą nam na lata, zachęcając jednocześnie do śledzenia rodzimego podwórka i lokalnej produkcji.
“Świadomość ekologiczna i ograniczanie nadprodukcji to dwa najważniejsze wyzwania dla branży mody. Nasza firma stawia na jakość i przeszywanie kolekcji w Polsce. Staramy się wybierać tkaniny z fabryk produkujących w duchu EKO i szczególną uwagę przywiązujemy do składów. Najlepiej wybierać te naturalne i jednoskładnikowe. Stawiamy na krótkie serie, a większość rzeczy z kolekcji realizujemy na zamówienie. Nasze rzeczy są starannie zaprojektowane i z pewnością zostają w szafie na dłużej niż sezon” – wspominają projektanci MMC
Sylwia Antoszkiewicz to terapeutka stylu, edukatorka, stylistka i mówczyni motywacyjna, która podczas spotkania temat odpowiedzialnej mody dotknęła od innej strony. Skupiła się na świadomym budowaniu własnego stylu w oparciu o to, jak ubrania wpływają na nasze samopoczucie, codzienną postawę i tożsamość. Podkreśliła wagę zbudowania szafy, która będzie zgodna z nami i naszym wnętrzem, a tym samym dużo rzadziej wymagać będzie zakupu nowych produktów.
“W modzie wszystko zaczyna się od świadomości. Nawet coś tak pozornie nieistotnego jak nasz codzienny wybór ubrań ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Warto zastanowić się, czy ubieramy się automatycznie, czy też świadomie wykorzystujemy modę, by budować pewność siebie, podkreślać swoją tożsamość i wysyłać w świat jasny komunikat o tym, kim jesteśmy” – podkreśliła Sylwia Antoszkiewicz.
Prezentacja urządzenia LG Styler, wspierającego zrównoważone podejście do mody
Spotkanie skupione było wokół świadomego wyboru ubrań, ale także ich odpowiedniej pielęgnacji, która ma na celu przedłużenie ich żywotności. W nawiązaniu do tego, w kolejnej części wydarzenia odbyła się prezentacja szafy parowej LG Styler na przykładzie kultowej kurtki puchowej marki MMC. Zawarty w urządzeniu system wykorzystuje parę wodną, która odświeża i dezynfekuje odzież, dzięki czemu na dłużej pozostaje ona w dobrej kondycji.
“Zrównoważone podejście do mody to przede wszystkim postawienie na jakość a nie ilość. Zamiast inwestować w tanie, jednorazowe ubrania, warto wybierać jakościowe rzeczy, które będą służyć przez długi czas. Kluczowe jest też dbanie o naszą szafę, a więc odpowiednia konserwacja i przechowywanie” – dodają projektanci MMC.
Alternatywą dla szafy parowej LG Styler są pralki, suszarki i urządzenia WashTower LG, wykorzystujące parę. Nowe ruchy bębna zapewniają dokładne pranie przy jednoczesnym zminimalizowaniu zużycia energii dzięki silnikowi Artificial Intelligence Direct Drive*. Urządzenia inteligentnie dostosowują obroty silnika w czasie rzeczywistym, przyczyniając się do uzyskania wysokiej klasy energetycznej A-10%**. Dodatkowo zostały wyposażone w cykl Microplastic Care, który zmniejsza ilość mikroplastików wydalanych z prania***, a także funkcję ezDispense™, która automatycznie dozuje odpowiednią ilość detergentu dla każdego rodzaju prania.
* AI DD™
** 10% niższy niż minimalny próg klasy efektywności energetycznej A we wskaźniku efektywności energetycznej, zgodnie z rozporządzeniem UE 2019/2014.
*** Przetestowane przez Intertek w lipcu 2023 r. Porównanie cyklu Microplastic Care i cyklu Mixed Fabric modelu F4Y7EYPBW poprzez pomiar ilości mikroplastików odfiltrowanych przez filtr 20㎛ podczas prania 3 kg wsadu – kurtka treningowa wykonana w 100% z poliestru. Wyniki mogą się różnić w zależności od pranej odzieży i środowiska użytkowania.
Artykuł sponsorowany