Piękne paznokcie i zadbana skóra dłoni potrafią podnieść pewność siebie. Często jednak dłonie są narażone na wiele szkodliwych czynników – detergenty, zmienne temperatury, a brak czasu i pospiech nie pozostawiają miejsca na regularną pielęgnację. W efekcie paznokcie mogą stać się kruche i łamliwe, skóra dłoni sucha. W takich sytuacjach rozważ manicure higieniczny, który nie jest tylko stylizacją paznokci, ale przede wszystkim zabiegiem skupiającym się na odżywieniu i nawilżeniu. To może być twój sposób, by w ciągłym biegu zadbać o swoje dłonie.
Czym jest manicure higieniczny?
Czasami skóra dłoni oraz paznokcie, szczególnie zimą, przy nagłych zmianach temperatury wymagają szczególnej opieki, ale nie zawsze jest na to czas. Gdy dochodzi do zaniedbania, wtedy warto zdecydować się na manicure higieniczny. Należy on do najszybszych i najskuteczniejszych metod odżywiania dłoni. W przeciwieństwie do klasycznego manicure, bazującego na stworzeniu efektownych stylizacji, manicure higieniczny ma za zadanie poprawić kondycję skóry, wzmocnić paznokcie i poprawić ich ogólny wygląd.
Manicure higieniczny nie kończy się na malowaniu paznokci lakierem, tworzeniu przedłużeń lub budowy całej podstawy paznokci, a skupia się na kompletnej regeneracji.
Jak wygląda zabieg manicure higienicznego? W pierwszej kolejności specjalistka skupia się na oczyszczeniu dłoni ze zgrubień, przesuszonego naskórka, skróceniu paznokci i nadaniu odpowiedniego kształtu, odsunięciu skórek oraz delikatnym wygładzeniu płytki paznokci. Kluczowe w tym wszystkim jest stosowanie preparatów odżywczych zawierających olejki i masła. Niektóre salony urody stosują także maseczki lub kąpiele parafinowe.
Warto mieć na uwadze, że tego typu manicure służy poprawie wyglądu dłoni, ale przede wszystkim ma duże znaczenie dla zdrowia. Regularne usuwanie martwego naskórka i dbanie o kształt paznokci zapobiega rozwijaniu się infekcji i problemom dermatologicznym. To właśnie dlatego ten zabieg poleca się kobietom, ale i mężczyznom.
Sprawdź też: Manicure, na którym nie widać odrostu. 5 sprawdzonych stylizacji
Co daje manicure higieniczny?
Efekty po manicure higienicznym zauważalne są już po pierwszym zabiegu. Dłonie stają się gładsze, miękkie i nawilżone, a paznokcie zyskują zdrowy, naturalny i schludny wygląd. Wypielęgnowane skórki zapobiegają bolesnemu zadzieraniu, przesuszeniu i pękaniu. W dłuższej perspektywie regularne zabiegi zapobiegają łamliwości oraz rozdwajaniu paznokci, a dłonie przestają się przesuszać.
Kolejną zaletą jest fakt, że efekty po tak intensywnej pielęgnacji utrzymują się długo, nawet do czterech tygodni, w zależności od kondycji dłoni i paznokci. Dla utrzymania stałego efektu warto powtarzać zabieg co kilka tygodni.
Manicure higieniczny a manicure japoński – różnice
Zabiegi ratujące dłonie zdobywają coraz większą popularność i rozszerzają się techniki pielęgnacji. Obecnie salony oferują zarówno manicure higieniczny, jak i manicure japoński, które są do siebie podobne. Są jednak pewne różnice między nimi.
Manicure higieniczny to podstawowa pielęgnacja, ale wykonana w profesjonalny sposób, przez specjalistkę – skraca paznokcie, usuwa skórki, nawilża skórę i aplikuje kosmetyki ochronne. Pielęgnacja obejmuje całe dłonie.
Z kolei manicure japoński jest bardziej zaawansowaną procedurą i koncentruje się na wzmacnianiu paznokci poprzez aplikowanie kosmetyków z naturalnym składem, np. pasty witaminowe lub pudry z krzemionką. Jego celem jest odżywienie paznokci.
Różnice można zauważyć również w przypadku efektów. Po manicure higienicznym dłonie są naturalne, wyglądają zdrowo i są kompleksowo wypielęgnowane, za to po manicure japońskim paznokcie wyglądają jak pomalowane bezbarwnym lakierem.
W jakich przypadkach warto zdecydować się na manicure higieniczny?
Na zabieg higienicznego manicure warto się zdecydować w przypadku, gdy brakuje ci czasu, narzędzi i cierpliwości na pielęgnację dłoni. Jako że jest to zaawansowana technika, najlepiej sprawdza się w przypadku zniszczonych dłoni, na których da się zauważyć:
- bolesne skórki;
- pękającą skórę;
- pękanie i łamanie paznokci;
- przesuszenie powodujące ściągnięcie.
Zabieg polecany jest osobom, które pracują fizycznie i narażają dłonie na szkodliwe czynniki. Warto się na niego skusić w ramach kuracji po stylizacji hybrydowej lub intensywnym noszeniu sztucznych paznokci. W każdym przypadku możesz spodziewać się natychmiastowych, długo utrzymujących się efektów. Do tego manicure higieniczny można wykonywać o każdej porze roku i nie ma przeciwwskazań.
Czytaj także: Kolory dla krótkich paznokci – propozycje eleganckiego manicure
Zdjęcie główne: fot. IG @saruhnails