Jakie typy strojów dla mężczyzn rozróżnia dress code? Odpowiadają nasze ekspertki – dr Irena Kamińska-Radomska i Agata Tanter!
BIAŁA MUCHA (strój formalny, głównie wieczorowy): frak + dodatki; strój odpowiedni na bale, ceremonie z udziałem najwyższych władz państwowych.
ŻAKIET (strój formalny dzienny): żakiet + dodatki; strój odpowiedni na śluby, letnie gale ogrodowe.
ŻAKIET (strój formalny dzienny): żakiet + dodatki; strój odpowiedni na pogrzeby.
CZARNA MUCHA / SMOKING (strój półformalny): smoking + dodatki; strój odpowiedni na gale, premiery, uroczyste jubileusze.
WIZYTOWY NA DZIEŃ (strój nieformalny): garnitur granatowy lub stalowy; strój odpowiedni na spotkania, lunche, wernisaże.
BUSINESS (PROFESSIONAL) (strój nieformalny): garnitur – ciemny granat lub stal; strój odpowiedni na co dzień do pracy, jeżeli przyjęty został ten szczebel dress code`u, na co dzień w pracy polityka, podczas wystąpień publicznych, na business lunche itp.
WIZYTOWY NA WIECZÓR (strój nieformalny): garnitur – ciemny granat; strój odpowiedni na spotkania, koktajle, wernisaże, kolacje, wyjścia do teatru, opery, filharmonii.
CITY / MIEJSKI (strój nieformalny): garnitur w kolorach niemieszczących się w standardzie „wizytowy” lub klubowa marynarka i spodnie w innym kolorze; strój odpowiedni na spotkania towarzyskie, przyjęcia ogrodowe, spotkania o uroczystym charakterze sportowym, konferencje, jeżeli się w nich udział jako słuchacz.
COUNTRY / WIEJSKI (strój nieformalny): marynarka tweedowa i spodnie, w dodatkach brązy; strój odpowiedni na mniej uroczyste spotkania, spacery.
CASUAL SMART (strój nieformalny): marynarka sportowa i spodnie bez kantów (typu chinos); strój odpowiedni na wyjście do parku, na imprezę o niezobowiązującym charakterze.
CASUAL (strój nieformalny): koszulka polo, t-shirt, sweter, dżinsy lub spodnie typu chinos; strój odpowiedni na wyjście „po bułki”, czyli strój na ulicę lub na wakacje
BUSINESS CASUAL (strój nieformalny): koszula sportowa, dżinsy lub spodnie typu chinos; strój odpowiedni do pracy w casual Friday oraz na co dzień do pracy, jeśli przyjęty został najniższy szczebel dress code`u.
Więcej porad dotyczących dress code`u znajdziecie w książce „Dress code dla kobiet. Zasady dobrego stylu i wizerunku” autorstwa dr Ireny Kamińskiej-Radomskiej i Agaty Tanter. Do kupienia TUTAJ!