lamode > COMMUNITY > LAMODE POLECA > ZWYCIĘZCA KONKURSU DLA MŁODYCH PROJEKTANTÓW VIVA ALTA ROMA
Lamode.info

ZWYCIĘZCA KONKURSU DLA MŁODYCH PROJEKTANTÓW VIVA ALTA ROMA

ZWYCIĘZCA KONKURSU DLA MŁODYCH PROJEKTANTÓW VIVA ALTA ROMA

Dodane przez Ismena Dąbrowska
13 Lipiec '13

Młodzi i zdolni projektanci. Prestiżowy włoski tydzień mody. Wiele dni zmagań. Silna konkurencja nie tylko z Polski, ale także Ukrainy, Białorusi i Turcji. Wymagające jury w składzie dr inż. Marzanna Lesiakowska-Jabłońska, projektantka Natasha Pavluchenko oraz Dorota Wróblewska. I jedynie trzy zwycięskie kolekcje.

 

Droga do spełniania marzeń bywa różna, a takie konkursy jak ten zorganizowany przez szkołę VIAMODA INDYSTRIAL  i projektantkę Natashę Pavluchenko otwiera wiele drzwi. „Viva Alta Moda” to urzeczywistnienie często odległych planów uczestniczenia w największych wydarzeniach mody na świecie. Do jednych z nich należy z pewnością włoski tydzień wysokiego krawiectwa – Alta Moda w Rzymie. To właśnie tam podczas całego procesu przygotowywania pokazu, w dniach 6-10 lipca, teamowi projektantki mógł towarzyszyć laureat konkursu.

 

Spośród wielu nadesłanych zgłoszeń wyróżniono trzy, ale tylko jedno okazało się najlepsze. Zwyciężyła Simona Nikołajewska z Częstochowy, na co dzień jest studentką szkoły VIAMODA INDUSTRIAL, a jury urzekła jej praca łącząca proste i funkcjonalne fasony uchwycone w szortach, koszulkach czy kombinezonach z zabawą formą. Zgodnie z tematem przewodnim – włoskim streetstylem w kolorystyce na sezon wiosna lato 2014 – całość dopełniały złote sandały gladiatorki i ciężka biżuteria. Kolejne miejsca na podium zajęli Mohamed Moamen z Egiptu oraz Marcin Andruszkiewicz, z wykształcenia prawnik.

 

Od zawsze wspieramy młodą polską modę więc serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejną edycję onkursu!

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja