lamode > MODA ZAGRANICZNA > NEWSY > VIVIENNE WESTWOOD DLA WIEDEŃSKIEGO BALETU NARODOWEGO
Lamode.info

VIVIENNE WESTWOOD DLA WIEDEŃSKIEGO BALETU NARODOWEGO

VIVIENNE WESTWOOD DLA WIEDEŃSKIEGO BALETU NARODOWEGO

Dodane przez Redakcja
31 Grudzień '13

Nazwisko Vivienne Westwood kojarzy się nam przede wszystkim z estetyką punk. Współzałożycielka butiku znanego przede wszystkim jako SEX, w którym w stroje zaopatrywał się zespół Sex Pistols, podjęła się wyjątkowego dla jej twórczości przedsięwzięcia. Zaprojektowała niedawno kostiumy dla Wiedeńskiego Baletu Narodowego, w których tancerze wystąpią podczas jutrzejszego noworocznego koncertu.

 

W baletowych kostiumach projektantka zaprezentowała swoją bardziej romantyczną stronę i stworzyła szereg bogato drapowanych sukni z jedwabiu i tiulu. Niemniej Westwood nie odeszła całkowice od swojego dotychczasowego dorobku i jedna z kreacji jest przetworzoną wersją sukienki z jej kolekcji na wiosnę lato 2014. Na projekty dla panów składają się natomiast dwurzędowe marynarki i jedwabne spodnie.

 

Oprócz tego, w czasie koncertu zostanie zaprezentowany film, przedstawiający grupę baletową tańczącą w wiedeńskim Pałacu Lichtenstein, w którym będzie można zobaczyć więcej projetków Vivienne z elementami charakterystycznymi dla stylu projektantki - kiltami w szkocką kratę i obcisłymi topami bez ramiączek

 


Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja