lamode > MODA ZAGRANICZNA > NEWSY > SUKIENKA, KTÓRA ZMIENIŁA ŻYCIE JONATHANA SAUNDERSA
Lamode.info

SUKIENKA, KTÓRA ZMIENIŁA ŻYCIE JONATHANA SAUNDERSA

SUKIENKA, KTÓRA ZMIENIŁA ŻYCIE JONATHANA SAUNDERSA

Dodane przez Kamila Maria Żyźniewska
03 Wrzesień '13

Moda to coś znacznie więcej, niż ubrania. Czasem wystarczy poruszyć jeden trybik, żeby uruchomić działanie tej potężnej machiny. A wszystko może zacząć się od jednej sukienki, jak w przypadku Jonathana Saundersa. Szkocki projektant wyznał ostatnio, że istnieje taka, która zmieniła jego życie o 180 stopni, a do tego sukcesu przyczyniła się pewna okładka Vogue’a.

 

„Sukienka, z mojej pierwszej kolekcji wiosna lato 2004, powstała z inspiracji kolorem i printem, czyli tym, co kocham i z czym czuję się dobrze. Nie sądziłem, że ludzie będą to kupować!” – wyznał projektant w wywiadzie dla Telegraph. „Byłem w szoku, kiedy zobaczyłem w niej Natalię Vodianovą na okładce Vogue’a. To, co stało się potem, to był prawdziwy chrzest bojowy. Nagle wszystkie sklepy złożyły na nią zamówienia. Suknia była malowana ręcznie w moim studio w Brixton, w którym mieszkałem i prowadziłem nędzne życie. Miałem dwa miesiące na wyprodukowanie ogromnej kolekcji” – dodaje Saunders.

 

Od tego momentu kariera Jonathana Saundersa nabrała niezłego tempa, a jego projekty coraz częściej zaczęły pojawiać się na okładkach najlepszych pism modowych. O jednej z nich wspomina również projektant:

 

 „Uwielbiam łączenia matowych i błyszczących tekstur. Spódnicy dziewczyny z ery disco lat 70. dodałem nowoczesnego twistu”. „Kolekcja jest bardzo młodzieńcza i graficzna. To działa, jeśli koresponduje z duchem czasu. Ta spódnica pojawiła się w maju tego roku na okładce z Beyoncé. Nie trzeba się zastanawiać, czemu jest to dla mnie ważne” – dodaje.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja