lamode > MODA POLSKA > KOLEKCJE > PRAWDA I ZŁUDZENIE OCZAMI PAULINY POŁOZ
Lamode.info

PRAWDA I ZŁUDZENIE OCZAMI PAULINY POŁOZ

PRAWDA I ZŁUDZENIE OCZAMI PAULINY POŁOZ

Dodane przez Redakcja
08 Sierpień '11

Multimedialna instalacja modowa Solaris. Prawda. Złudzenie. - to pomysł projektantki Pauliny Połoz na niekonwencjonalne zaprezentowanie swojej najnowszej kolekcji. W kontrze do tradycyjnych pokazów mody designerka zdecydowała się zaprezentować projekty w sterylnych warunkach – umieszczając je w kubikach z przeźroczystej pleksi. Taka formuła zdaniem artystki umożliwi obserwatorom przemieszczanie się pomiędzy obiektami i obserwację ich z przeróżnych perspektyw. Całość „pokazu” wzbogacona będzie o multimedialne projekcje, muzykę i filmy wideo przygotowane specjalnie na tę okazję.

 

Sama kolekcja Solaris nawiązuje swoim klimatem do futurystycznych wizji. Inspiracją do jej powstania były bowiem powieści Stanisława Lema. Odnaleźć w niej można również postpunkowe motywy, w postaci ćwieków i charakterystycznych krojów kurtek czy płaszczy.

 

Projekt Solaris. Prawda. Złudzenie. jest częścią Zagranicznego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011, stąd na przestrzeń została wytypowana renomowana galeria Fundación Adolfo Domínguez w samym sercu Madrytu. Wystawa instalacji potrwa od 16 do 24 września. My mamy nadzieję, że ten nietypowy projekt trafi również do którejś z polskich przestrzeni galeryjnych.

 

Projektantce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja