PL / EN
PIĘKNO FORMĄ SZTUKI, CZYLI GUCCI BEAUTY NA INSTAGRAMIE

PIĘKNO FORMĄ SZTUKI, CZYLI GUCCI BEAUTY NA INSTAGRAMIE

Jaki makijaż był modny w epoce Oświecenia, a jaki w Baroku?

Ukłon w stronę piękna i sztuki. Poznajcie najnowszą odsłonę Gucci Beauty, której profil założono na Instagramie!

GUCCI BEAUTY: PROJEKT „THE ART OF BEAUTY”

Marka stworzyła na Instagramie profil Gucci Beauty, dedykowany segmentowi urody. Alessandro Michelle w nietypowy sposób zainspirował kobiety do troski o swoje piękno, a mianowicie, zamiast standardowej dla marek prezentacji kosmetyków, przedstawił dzieła sztuki. Profil utworzono w ramach projektu „The Art of Beauty”, do którego zaproszono artystów. Każdy z pięciu gości przedstawił obraz, który jest częścią prywatnych kolekcji oraz największych muzeów, takich jak MET w Nowym Jorku. Dodatkowo, pod zdjęciami umieszczono opis fotografii wraz z ciekawostkami na temat makijażu.

Gucci Beauty: „Portrait of Dido Elizabeth Belle and Lady Elizabeth Murray" 1778 r.

W ten sposób Alessandro pokazał, że sztuka makijażu jest obecna w historii od wieków i przybiera najróżniejsze formy. Na obrazach zobaczycie m.in. portret w wykonaniu Davida Martina, który namalował arystokratki, Dido Elizabeth Belle i jej towarzyszkę Lady Elizabeth Murray. Dzieło pochodzi z 1978 roku, kiedy trendem był makijaż typowy dla „Królowej Śniegu” – czerwone usta, porcelanowa cera i róż na policzkach. Kobiety o ciemnej karnacji podkreślały urodę za pomocą mocno wytuszowanych rzęs, czarnej kreski na oku i różanych ust.

POLECAMY: GUCCI - POKAZ MODY JESIEŃ ZIMA 2018/19

W galerii poniżej zobaczycie zdjęcia zamieszczone na profilu Gucci Beauty na Instagramie. Jak Wam podoba się taka forma przedstawienia linii kosmetycznych za pomocą sztuki?

video

BALENCIAGA JESIEŃ ZIMA 2018/19

tagi: Gucci | Gucci Beauty | Alessandro Michele | Instagram | makijaż | Alessandro Michele | INSTAGRAM |

podobne artykuły