lamode > MODA POLSKA > NEWSY > NOWA SESJA JOANNY KUSTRY - THE OLYMPIANS
Lamode.info

NOWA SESJA JOANNY KUSTRY - THE OLYMPIANS

NOWA SESJA JOANNY KUSTRY - THE OLYMPIANS

Dodane przez Redakcja
30 Lipiec '12

Joanna Kustra to fotografka polskiego pochodzenie, wielokrotnie nagrodzona za swoje osiągnięcie zarówno w kraju, jak i zagranicą. Aktualnie swój czas, zarówno prywatny, jak i zawodowy, dzieli pomiędzy Krakowem a Londynem.


Inspiracją do jej najnowszej sesji The Olympians były Igrzyska Olimpijskie, zarówno te aktualne, odbywające się w stolicy Wielkiej Brytanii, jak i te starożytne, które zapoczątkowały tradycję sportowych zmagań. Do współczesnych Igrzysk nawiązuje poprzez użycie brytyjskiej flagi na zdjęciach, przedstawieniu współczesnych dziedzin sportu, takich jak tenis, czy pływanie, a przede wszystkim poprzez udział modelek w sesji, bowiem w czasach antycznych kobiety nie miały prawa do zmagań w Olimpiadzie.

 

Nie trudno również dopatrzeć się inspiracji z czasów antycznych. Wyraźnie widać ją w długich sukniach modelek, w których przypominają greckie boginie, dosłownym naśladowaniu pozy z antycznej rzeźby Myrona „Dyskobol”, a także nagrodzie głównej starożytnych Igrzysk – laurze olimpijskim.


Stylizacje oraz wszystkie gadżety w sesji są przemyślane i nawiązują do różnych dziedzin sportu, dzięki czemu całość prezentuje się bezbłędnie. Niezaprzeczalną ozdobą sesji jest model, Radek Kruczek, który swoją atletyczną sylwetką przedstawia ideał antycznego piękna.


Pamiętajmy zatem, że Olimpiada to nie tylko długie godziny spędzone przed telewizorem, ale też starożytna historia i kult pięknego ciała.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja