lamode > MODA POLSKA > NEWSY > NAJNOWSZA SESJA ZDJĘCIOWA KOLEKCJI „HIROKO” JOANNY HAWROT
Lamode.info

NAJNOWSZA SESJA ZDJĘCIOWA KOLEKCJI „HIROKO” JOANNY HAWROT

NAJNOWSZA SESJA ZDJĘCIOWA KOLEKCJI „HIROKO” JOANNY HAWROT

Dodane przez Kamila Maria Żyźniewska
03 Sierpień '13

Nawet w Nowym Jorku można mieć dość zaludnionych przestrzeni i wielkomiejskiego zgiełku. Bohaterka kolekcji krakowskiej projektantki Joanny Hawrot, również postanowiła odpocząć od cywilizacji, dlatego udała się w niezwykłe miejsce na mapie Krakowa. Jest nim opuszczona, naturalna przestrzeń dawnego kamieniołomu Liban.

 

W kolekcji „Hiroko” azjatycka estetyka łączy się z europejską, a awangarda spotyka się z każualem. Dominuje warstwowość, która dodatkowo podkreśla wielofunkcyjność krojów. W palecie kolorystycznej znalazły się odcienie czerni, szarości, srebra i burgundu, a wśród materiałów pojawiły się jedwabie, wełny i lamy. Nie zabrakło charakterystycznych dzianin, cekinów, zamaszystych płaszczy i sukienek- samurajek. Widać, że projektantka konsekwentnie trzyma się określonej estetyki swoich projektów, bo każda jej kolekcja łączy w sobie dalekowschodnie inspiracje z elementami futuryzmu.

 

Takie kontrasty wpisują się w charakterystyczny styl Joanny Hawrot. Na taki kontrast postawiła również w drugim edytorialu poświęconym kolekcji „Hiroko”. Autorem zdjęć jest fotograf Paweł Adamiec, a przed obiektywem pojawiła się Katarzyna Kmiotek (AS Management).

 

„Hiroko” miała swoją premierę w Nowym Jorku, na Brooklyn Fashion Week i na międzynarodowych targach The Gallery w Düsseldorfie. Pierwsza sesja zdjęciowa kolekcji odbyła się właśnie na ulicach Nowego Jorku. Jej kolejną odsłonę znajdziecie w naszej galerii!

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja