lamode > MODA ZAGRANICZNA > NEWSY > JOAN DIDION TWARZĄ NAJNOWSZEJ KAMPANII CÉLINE
Lamode.info

JOAN DIDION TWARZĄ NAJNOWSZEJ KAMPANII CÉLINE

JOAN DIDION TWARZĄ NAJNOWSZEJ KAMPANII CÉLINE

Dodane przez Kinga Nowicka
07 Styczeń '15

Marka Céline przyzwyczaiła nas już do świetnych kampanii – modelki z oryginalną urodą na czele z Darią Werbowy, makijaż ograniczony do minimum i niebanalne zdjęcia wykonane przez najwybitniejszych fotografów w branży. Dla Phoebe Philo, która zdążyła do tej pory dość wyraźnie zaznaczyć kierunek, w jakim chce rozwijać francuski brand, nowych inspiracji nigdy za wiele. Udowadnia to najnowszą wiosenno- letnią kampanią, w której obok wspomnianej Werbowy, pojawia się 80- letnia powieściopisarka, eseistka i dziennikarka Joan Didion.

 

Urodzona w 1934 roku w Sacramento (Kalifornia, Stany Zjednoczone), w latach 60. XX wieku zasłynęła przede wszystkim z wywiadów z ikonami hipisowskiej kontrkultury, a swoją pierwszą powieść „Rzekobieg” wydała w 1963 roku. Choć na twórczość Didion składają się przede wszystkim pozycje o tematyce społeczno- politycznej, Amerykanka ma na swoim koncie również scenariusze filmowe, m.in. do filmów „Narkomani” (1971) czy „Namiętności” (1996).

 

Na najważniejszą w jej dorobku, opublikowaną w 2005 roku powieść „Rok magicznego myślenia”, wpływ miała nieoczekiwana śmierć jej męża, a następnie córki, która zmagała się z ciężką chorobą. Tytuł ten otrzymał nagrodę National Book Award oraz został przełożony na tekst sceniczny, czego efektem była wystawiona na Brodway’u, a później w londyńskim National Theatre sztuka wyreżyserowana przez Davida Hare’a. W Polsce, tekst Didion również doczekał się interpretacji, której pod opieką artystyczną Bartosza Zaczykiwicza podjęła się aktorka Ewa Błaszczyk. Monodram miał swoją premierę w warszawskim Teatrze Studio w listopadzie 2008 roku.

 

Zaproszenie do kampanii tak ciekawej postaci jak Didion doskonale pokazuje, że Céline to marka, której chodzi zdecydowanie o coś więcej, niż tylko niestandardowe zareklamowanie ubrań i dodatków. O wiele bardziej istotna jest przekonanie odbiorców, że to, co oprócz pięknych ubrań równie mocno liczy się w modzie, to inteligencja, charyzma i naturalność. Te wartości bronią się same i nie wymagają, by je retuszować. Bohaterki kampanii Céline to najlepszy tego przykład. 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja