lamode > MODA ZAGRANICZNA > NEWSY > HUSSEIN CHALAYAN POWRACA DO MODY MĘSKIEJ
Lamode.info

HUSSEIN CHALAYAN POWRACA DO MODY MĘSKIEJ

HUSSEIN CHALAYAN POWRACA DO MODY MĘSKIEJ

Dodane przez Kamila Maria Żyźniewska
04 Czerwiec '14

Nie tak dawno nawiązał współpracę z marką Vionnet jako nowy dyrektor kreatywny i stworzył dla niej swoją pierwszą kolekcję Demi-couture, a już w jego grafiku pojawiły się kolejne plany. Tym razem, są one związane z reaktywacją mody męskiej.

 

Osiem lat temu, Hussein Chalayan zaprzestał projektowania męskich kolekcji, tuż po zakończeniu współpracy z włoskim producentem Gibò. Następnie, w 2007 roku stworzył ubrania dla Yoox Group, jednak w tym wypadku, jego przygoda z męską modą była jednorazowa.  

 

Okazuje się, że już niedługo poznamy jego męską kolekcję na wiosnę 2015, w której pojawią się dwadzieścia dwa różne zestawy. Jak zapowiedział projektant, tego rodzaju propozycje staną się nieodłączną częścią oferty jego marki.

 

„Tęskniłem za modą męską i myśl o niej wisiała w powietrzu od dłuższego czasu. Mieliśmy bardzo dobry odbiór, szczególnie w świecie sztuki i architektury i nasi klienci nie przestali pytać o kolekcje męskie. Część z nich wciąż nosi nasze stare ubrania” – powiedział Hussein Chalayan.

 

Projektant określił charakter swojej najnowszej kolekcji jako wpisującą się w styl „smart casual”. Podobno ma się wyróżniać dużym zróżnicowaniem faktur i wzorów oraz sporą ilością delikatnych lekkich materiałów. O efektach przekonamy się, kiedy kolekcja trafi do sprzedaży, ponieważ Chalayan nie zamierza prezentować niczego na wybiegu.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja