lamode > MODA POLSKA > KOLEKCJE > CRAFT - NOWA KOLEKCJA ANNY ORSKIEJ Z CERAMIKĄ BOLESŁAWIEC
Lamode.info

CRAFT - NOWA KOLEKCJA ANNY ORSKIEJ Z CERAMIKĄ BOLESŁAWIEC

CRAFT - NOWA KOLEKCJA ANNY ORSKIEJ Z CERAMIKĄ BOLESŁAWIEC

Dodane przez Ismena Dąbrowska
24 Czerwiec '13

Połączenie tradycji z nowoczesnymi formami – Anna Orska wie jak w najlepszy sposób zaprezentować to, co typowo polskie w zupełnie nieznanej odsłonie!

 

Chyba każdy Polak widział kiedykolwiek lub przynajmniej kojarzy ceramikę z Bolesławca – naczynia pokryte charakterystycznymi niebieskimi wzorami. Często wciąż stanowi jeden z tych prezentów, które dajemy osobom z zagranicy na pamiątkę. Słynna ceramika stanowi część polskiego dorobku jednak nie zawsze przemawia do młodszych pokoleń.

 

W tym właśnie szansę upatrzyła Anna Orska, projektantka biżuterii o niecodziennych pomysłach. Lubi łączyć w swoich pracach sztukę z tradycją i tak właśnie było tym razem. Wielopokoleniowe zwyczaje Bolesławca uchwyciła w nowoczesnej formie – ręcznie wykonanej biżuterii. Nieregularne wieloboki czy koraliki ozdobione stemplami w kolorach czerni, kobaltu i czerwienii to zupełnie nowa wizja tradycji manufaktury z Bolesławca. Każdy z projektów jest certyfikowanym unikatem - jego odtworzenie jest niemożliwe. W butikach dostępne będą 17. września.

 

Zobaczcie więc jej najnowszą kolekcję Craft z wykorzystaniem słynnej ceramiki z Bolesławca - pierścionki, bransolety i naszyjniki oraz jak wyglądał proces ich powstawania! My jesteśmy pod wrażeniem!

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja