lamode > MODA ZAGRANICZNA > NEWSY > ARMANI REZYGNUJE Z FUTER
Lamode.info

ARMANI REZYGNUJE Z FUTER

ARMANI REZYGNUJE Z FUTER

Dodane przez Marta Waglewska
26 Marzec '16

Niewiele kwestii wzbudza tak silne emocje i wprowadza tak palące podziały, jak używanie naturalnych futer.

 

Po jednej trony barykady stoją projektanci z zamiłowaniem i uporem lansujący je w swych kolekcjach i ich zagorzali fani lubujący się w takiej garderobie, z drugiej zaś organizacje walczące o prawa zwierząt i przeciwdziałające szkodliwym skutkom procederu pozyskiwania tego surowca dla środowiska i wykorzystywania w biznesie odzieżowym.

 

W związku z coraz wiekszym upowszechnieniem się tego drugiego stanowiska, wielu projektantów w geście poparcia ochrony zwierząt zdecydowało się zrezygnować z wykorzystania futer naturalnych w swych projektach. Obok Stelli McCartney, która nie używa także  skór pochodzenia naturalnego, są także m.in. Tommy Hilfiger i Hugo Boss oraz liczne sieciówki, wśród których można wymienić choćby Zarę, COS, Massimo Dutti czy H&M. Podobny kierunek obrała polska marka Solar.

 

Niedawno do tego grona dołączył Giorgio Armani, który w oficjalnym oświadczeniu odciął sie od stosowania okrutnych praktyk wobec zwierząt i zadeklarował gotowość całkowitej rezygnacji z używania wspomnianego materiału na rzecz alternatywnych tkanin. 

 

Czy era futer dobiega końca?  

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja