lamode > MODA ZAGRANICZNA > NEWSY > ALEXANDRA MOURA – POZNAJCIE PORTUGALSKĄ PROJEKTANTKĘ
Lamode.info

ALEXANDRA MOURA – POZNAJCIE PORTUGALSKĄ PROJEKTANTKĘ

ALEXANDRA MOURA – POZNAJCIE PORTUGALSKĄ PROJEKTANTKĘ

Dodane przez Redakcja
21 Maj '14

Nie tak dawno, Warszawę odwiedziła portugalska projektantka Alexandra Moura. Artystka, która zdobyła swoje wykształcenie na takich uczelniach, jak IADE w Madrycie oraz ESART w Castelo Branco w Portugalii, regularnie prezentuje swoje kolekcje podczas Lisbon Fashion Week. Jej projekty były pokazywane również na Barcelona Fashion Week oraz na „Bread and Butter” w Barcelonie.

 

Do listy osiągnięć Alexandry Moury możemy dopisać również publikacje w książkach, takich jak „Young European Fashion Designers”,  „Atlas of Fashion Designer”, „Mapa da Moda Contemporânea”, a także „Fashion Design Sourcebook”. Co więcej,  w 2003 roku jej twórczość została uznana za najlepszy produkt portugalskiego designu przez Instytut Wzornictwa w Portugalii.

 

Przy okazji 6. edycji Fashion Designer Awards, to właśnie Alexandra Moura została gościem honorowym konkursu oraz wcieliła się w rolę przewodniczącej jury. Tegoroczne zdobywczynie głównej nagrody  - Marta Gos i Martyna Sobczak, otrzymały możliwość odbycia stażu w atelier portugalskiej projektantki.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja