lamode > MODA ZAGRANICZNA > NEWSY > ALEXA CHUNG PROJEKTUJE DLA AG JEANS
Lamode.info

ALEXA CHUNG PROJEKTUJE DLA AG JEANS

ALEXA CHUNG PROJEKTUJE DLA AG JEANS

Dodane przez Kinga Nowicka
29 Czerwiec '14

O tym, że Alexa Chung całkiem nieźle sprawdza się w roli projektantki, mogliśmy się już przekonać przy okazji jej kolaboracji z marką Madewell. Kolekcja była praktycznie stuprocentowym odzwierciedleniem stylu Chung, który uwielbiają i starają się naśladować jej fanki na całym świecie.

 

Najwyraźniej brytyjskiej „it girl” projektowanie bardzo się spodobało, bowiem w branży pojawiła się informacja, że Alexa przygotowuje kolejną kolekcję sygnowaną swoim nazwiskiem. Tym razem będzie ona efektem kolaboracji z amerykańskim brandem AG Jeans, założonym w 2000 roku przez Adriano Goldschmieda i Yul Ku.

 

Kolekcja będzie składać się z rzeczy, o której najchętniej uzupełniłabym swoją własną denimową część garderoby” - powiedziała Chung w rozmowie z portalem WWD.com. Znajdziemy w niej 20 projektów, wśród których będą m.in. jeansy z wysokim stanem, kombinezony, sukienki i klasyczne t-shirty. Jeśli chodzi natomiast o inspiracje, to Brytyjka postawiła przede wszystkim na estetykę późnych lat 60. i początku 70. W sieci pojawiły się również pierwsze zdjęcia moodboardów, z pomocą których Alexa pracuje nad swoimi projektami. Oprócz szkiców, znalazły się na nich m.in. fotografie Jane Birkin czy Sex Pistols.

 

Kolekcja Alexy dla AG Jeans będzie dostępna w salonach marki na całym świecie oraz w sklepie internetowym agjeans.com od stycznia 2015 roku. Ceny projektów mają mieścić się w przedziale od 70 do 300 dolarów.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja