lamode > MODA POLSKA > NEWSY > SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH OKIEM LAMODE.INFO. PIERWSZA AUTORSKA SESJA
Lamode.info

SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH OKIEM LAMODE.INFO. PIERWSZA AUTORSKA SESJA

SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH OKIEM LAMODE.INFO. PIERWSZA AUTORSKA SESJA

Dodane przez Weronika P.
07 Luty '12

Główną inspiracją autorskiej sesji Pokusy jest malarstwo przedstawicieli prerefaelitów. Malowali realistycznie, zawsze jednak w swoich obrazach zawierali jakieś dodatkowe, ukryte treści. Ulubionym motywem prerefaelietów były piękne kobiety – często tworzyli wizerunki legendarnych bohaterek m.in. Ofelii czy Laury. Każdy, nawet najdrobniejszy szczegół wyglądu postaci był uwypuklany, zaznaczany na płótnie. Obrazy, utrzymane w duchu romantycznego symbolizmu, mistycyzmu i, w gruncie rzeczy,  naiwnego sentymentalizmu stanowią niemal fotograficzne odwzorowanie rzeczywistości.

 

Realizm nie jest tu jednak słowem kluczem, takim słowem może być wyobraźnia. Prerafaelici bowiem potrafili przenieść swoją publiczność w świat magii i odejść od rzeczywistości, w której nie znajdowali już żadnej tajemnicy.

 

Nasza sesja tę tajemnicę odkrywa stopniowo, bez pośpiechu i świadomie. Każdy grzech jest tu jedynie delikatnie zaznaczony, opiera się tradycyjnym formom przekazu (każdy z grzechów poznajmy na zasadzie skojarzeń, nic nie jest powiedziane wprost). Jasne, pastelowe barwy kontrastują z tradycyjnym, nieco utartym obrazem.

 

 Pokusy autorska sesja LAMODE.INFO

Fot. Jakub Pleśniarski/ stylizacja Kamila Picz/ make up Dariusz Kotarski/ fryzury team Jaga Hupało Born To Create/ modele Karolina Mango Models/ Przemek Rebel Models

 

 

Pierwsze ujęcie przestawia grzech nieczystości, który pokazaliśmy w dość sensualny sposób, ale na zasadzie kontrastu. Modelka pozuje jednocześnie zmysłowo i dziewczęco. Granica między jej dwoma obliczami jest płynna, ale zauważalna.

 

Podobnie cienką granicę niedosłowności wyznaczyliśmy w zobrazowaniu pychy, poczucia wyższości nad innymi. Gra mimiką twarzy, zarówno modela jak i modelki stanowi jasny przekaz. To pełna emocji historia zawarta w jednym kadrze.

 

Gniew w sesji pokazany jest w konwencji minimalistycznej. Tutaj po raz kolejny główną rolę odgrywają szczegóły. Pomarszczone tło w prawym górnym rogu kadru, lekki grymas na twarzy modeli, nerwowe próby przedarcia kartki papieru.

 

W chciwości, kolejnym grzech, który zestawiliśmy z zachłannością także wszystko rozgrywa się na poziomie detali. Rozmazana szminka, podniesiona ku ustom dłoń, nawet ułożenie palców odgrywają niezwykłą rolę.

 

Zabarwiony ironią hedonizm znajdziemy w obrazie nieumiarkowania, a zazdrość prezentuje klasyczną historię miłości damsko-męskiej.

 

Kluczem sposób przedstawienia lenistwa, ostatniego grzechu jest postać leżącej modelki, jej nie wyrażająca przesadnych emocji twarz, praca rąk nadają fotografii spokojny, rozleniwiony ton.

 

W galerii znajdziecie wszystkie zdjęcia z autorskiej sesji Pokusy.

 

Nasza sesja powstała dzięki uprzejmości Studio Tęcza w Warszawie.


Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja