lamode > MODA POLSKA > KOLEKCJE > ALEKSANDRA KUCHARCZYK WIOSNA LATO 2013 - PASTELE I KWIATY
Lamode.info

ALEKSANDRA KUCHARCZYK WIOSNA LATO 2013 - PASTELE I KWIATY

ALEKSANDRA KUCHARCZYK WIOSNA LATO 2013 - PASTELE I KWIATY

Dodane przez Weronika Płocha
15 Czerwiec '13

Główną inspiracją kolekcji Aleksandry Kucharczyk wiosna/lato 2013 były irysy, które projektantka zapamiętała z wakacji na Mazurach we wczesnym dzieciństwie.

 

Od białych, żółtych, przez fioletowe, po fioletowobordowe, niemal czarne – wielobarwność tych kwiatów natchnęła projektantkę do zabawy kolorem. Bardzo częste jest zestawienie koloru żółtego z fioletowym – to przyjemne dla oka połączenie zapewne nie bez powodu stało się inspiracją dla obrazów Van Gogha.  Ta naturalna różnorodność kolorów to wytłumaczenie palety kolorystycznej kolekcji – każda  z sylwetek odpowiada innemu gatunkowi tych pięknych kwiatów.Tkaniny dominujące w kolekcji to mieniące się jedwabne szantungi i satyny. Pojawiają się również tkaniny cekinowe oraz sztuczne materiały o ciekawym splocie. W kolekcji pojawia się także sylwetka z nadrukiem przedstawiającym irysy – to rysunek wykonany własnoręcznie przez projektantkę.

 

Aleksandra Kucharczyk wiosna lato 2013fot. Ida Strzelczyk/ Aleksandra Kucharczyk wiosna lato 2013


Za zdjęcia do lookbooka kolekcji odpowiada Ida Strzelczyk, stylizacją zajęła się Ewa Michalik, makijażem i fryzurą Małgorzata Ejmocka. 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone lamode.info 2010 ©
WYKONANIE:
Przeagencja